Konferencja podsumowująca "Uniwersytet Najlepszych"
Uniwersytet Śląski w Katowicach zorganizował pierwszą edycję programu "Uniwersytet Najlepszych". W ramach jej trwania uczniowie z szkół podstawowych i licealnych mogli przekonać się jak wyglada życie studenta i pod okiem tutorów rozwijać swoje pasje i zainteresowania.
15.07.2019
Zobacz film
Wystawa kosmiczna "Wyścig na księżyc"
Kosmos wciąż dla wielu jest zagadką. Dzięki współpracy Planetarium Śląskiego z Biblioteką Śląską powstała wystawa "Wyścig na księżyc". Nieprzypadkowo wystawę można podziwiać w lipcu, to właśnie 50 lat temu po raz pierwszy ludzie stanęli na Srebrnym Globie.
Uniwersytet opiera się na doświadczaniu - Uniwersytet Śląski
Oficjalny spot Uniwersytetu Śląskiego
Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego 2019 - NEWS
Angażowanie się w dodatkowe projekty, branie udziału w przeróżnych konkursach oraz działalność na rzecz wspólnoty akademickiej zostały już nagrodzone przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Uroczysta gala wyłoniła najlepszych studentów i doktorantów roku 2019.
Koncert Jubileuszowy SZPiT "Katowice" - podsumowanie
W maju tego roku Studencki Zespół Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego obchodził jubileusz 50-lecia działalności. Z tej okazji odbyły się koncert galowy, koncert jubileuszowy oraz jubileuszowy bal zapraszamy do obejrzenia podsumowania z tych wydarzeń!
Zobacz film
Międzynarodowa nagroda EUPRIO dla ŚFN!
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE otrzymał Złotą Różę EUPRIO. O przyznaniu nagrody zadecydowali miłośnicy nauki oraz przedstawiciele uniwersytetów z różnych krajów Europy.
Otwarcie skweru wielofunkcyjnego w Chorzowie
Boiska, hamaki, huśtawki i inne atrakcje czekają na nowo otwartym skwerze znajdującym się koło Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych UŚ w Chorzowie. Zobacz jak to wygląda!
Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego 2019
Wyróżnienia przyznawane są osobom wykazującym się zaangażowaniem, wytrwałością i pomysłowością w inicjowaniu i wspieraniu życia studenckiego, a także w działalności społecznej, dobroczynnej, kulturalnej, artystycznej, sportowej, naukowej i popularnonaukowej.
OKIEM EKSPERTA: Noc Świętojańska
Skąd wzięła się nazwa obchodów nocy świętojańskiej? Dlaczego świętujemy akurat 24 czerwca? Ks. dr Bartłomiej Kuźnik oraz mgr Magdalena Knapik odpowiedzieli nam na kilka pytań związanych z obchodami nocy przesilenia letniego w Polsce i na świecie.
Poradnik e-sportowy (League of Legends) AD CARRY - odc. 4
Czas na rundkę w LoL'a ! Jeśli twoja ulubiona klasa to AD Carry , to zapraszamy Cię do obejrzenia naszego poradnika, gdzie przyjrzeliśmy się jej z bliska.
Zobacz film
"Czas na staż" – projekt Instytutu Socjologii w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Tychach.

Instytut Socjologii US w partnerstwie z Powiatowym Urzędem Pracy w Tychach w pierwszym półroczu 2018 roku realizował projekt „Czas na staż – granty dla innowatorów społecznych oferujących nowe rozwiązania praktycznej nauki zawodu w przejściu z edukacji do pracy”.

21.06.2019
Dzień Kulturoznawcy na UŚ
21. maja kulturoznawcy świętowali po raz drugi i, jak zapewniają, na pewno nie ostatni! Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału na ten temat!
4. Śląski Festiwal Nauki - nabór zgłoszeń
Ruszył nabór zgłoszeń do 4. Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice! Dowiedz się więcej!