Newsy

OKIEM EKSPERTA - Współcześni politycy w świecie public relations (dr Ewelina Tyc)
Dowiedz się co wpływa na to jak postrzegamy polityków i czego się uczą żeby nas przekonać. Zapraszamy do obejrzenia materiału!

Ogólnopolski Konkurs Dziennikarski im. Krystyny Bochenek 2019
Na scenie Malarni Teatru Śląskiego odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek za prace, które ukazały się w 2018 roku.
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną to święto obchodzone w całej Europie od lat 90. XX wieku. Również Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ uroczyście obchodził ten dzień!
Dzień „Gwiezdnych Wojen” – sonda
„Gwiezdne Wojny” także w Polsce mają swoich wiernych fanów Postanowiliśmy dowiedzieć się, co o filmie sądzą ludzie w Katowicach i czy wiedzą ile wspólnego ma May the 4th z Jasną Stroną Mocy. Zobaczcie materiał!
Zobacz film
Schyłkowa faza epoki człowieka - jaka jest rola uniwersytetu?
W ramach Polsko-Francuskiego Roku Nauki zapraszamy do Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej  na konferencję „Uniwersytet w Antropocenie”, która odbędzie się w Katowicach 23 maja
Zobacz film
OKIEM EKSPERTA: Eksperymentalne rozwiązania w rehabilitacji (dr Paweł Janik)
Gra rehabilitacyjna, system wspomagania inhalacji dróg oddechowych oraz kamizelka oscylacyjna to przykłady nowatorskich rozwiązań z zakresu inżynierii biomedycznej zaprojektowanych przez naukowców z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Śląskiego. Dowiedz się jak mogą one pomagać Nam w rehabilitacji!
10.05.2019
Poradnik e-sportowy (League of Legends) odc. 3 - ZŁOTO I PRZEDMIOTY
Chcesz zacząć przygodę z e-sportem? Nie wiesz co to jungla, midlaner czy inhibitor? Zapraszamy do obejrzenia naszej serii poradników, w której wytłumaczymy Ci krok po kroku zasady gry League of Legends!
09.05.2019
Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek - z tej okazji przygotowaliśmy dla Was parę ciekawostek.
Dni Otwarte Funduszy Europejskich
Od 15 lat Fundusze Europejskie zmieniają Polskę. Jednym z największych beneficjentów środków unijnych w naszym regionie jest Uniwersytet Śląski w Katowicach, który zaprasza na wspólne świętowanie Dni Otwartych Funduszy Europejskich już 10 maja!
XII Gala wręczenia nagród Laur Studencki 2019
24 kwietnia 2019 roku, w Kinie Rialto w Katowicach miała miejsce uroczysta gala, podczas której po raz dwunasty wręczone zostały nagrody środowiskowe Laur Studencki. Wyróżnienia te są wyrazem podziękowania dla ludzi, instytucji oraz organizacji, które w znacznym stopniu przyczyniają się do upowszechniania i rozwoju kultury akademickiej.
06.05.2019
Zobacz film
Niebezpieczne związki w paliwach stałych do grilla, badania mgr Zbigniewa Jelonka
Świętuj Dzień Grilla świadomie! Fragmenty tworzyw sztucznych i metali, okruchy szkła, a nawet bursztynu – to przykładowe zanieczyszczenia, które mgr Zbigniew Jelonek, doktorant z Uniwersytetu Śląskiego, znalazł w próbkach węgla drzewnego i brykietów, czyli popularnych paliwach do majówkowego grilla. Czy rzeczywiście korzystamy z nich świadomie? Zapraszamy do oglądania!
02.05.2019
Miłość, Małżeństwo i Majątek, czyli konferencja 3xM na WPiA UŚ
Co jest jedną z głównych przyczyn rozwodów w Polsce? Jakie prawa do majątku ma każdy z małżonków?Jak zarządzać majątkiem?
26.04.2019
Noc Gier na UŚ
A tak bawiliśmy się na "Nocy Gier", czyli jak jednocześnie zarwaliśmy noc i straciliśmy przyjaciół w walce o miasto Monopoly! Zobaczcie naszą krótką relację!