Przystanek Nauka - Odkrycie Ameryki
12 października 1492 roku Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę. Warto jednak podkreślić, że inne odkrycia geograficzne również pozwoliły poznać nam rozległy świat. Podróżnicy do Europy przywieźli nie tylko przyprawy, ale również inne wartościowe towary, których dzisiaj używamy każdego dnia!
14.10.2019
Konferencja dot. inauguracji 52. roku akademickiego
Zobacz film
Dołącz do mediów akademickich!
Magazyn? Radio? A może telewizja? Już 15 października w Rektoracie odbędzie się rekrutacja do mediów akademickich. To doskonała okazja dla Ciebie, by dołączyć do grona studentów, którzy poza nauką decydują się na dodatkową aktywność, kształcą swój warsztat dziennikarski oraz nabywają wiele innych umiejętności niezbędnych przy pracy w mediach i nie tylko!
03.10.2019
Uniwersytet Śląski – zmiany
Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce weszła w życie 1 października 2018 roku. W związku z przyjęciem Ustawy 2.0, zwanej również Konstytucją dla Nauki, podjęte zostały działania mające na celu przystosowanie Uniwersytetu Śląskiego do zmieniającej się sytuacji prawnej.
Zobacz film
4. ŚFN KATOWICE: Trwa nabór zgłoszeń do Off Science (dr Łukasz Lamża)
Trwa nabór zgłoszeń do Off Science, czyli Przeglądu Garażowych Wynalazków, który odbędzie się podczas kolejnej edycji Festiwalu. Do zgłoszeń zaprasza dr Łukasz Lamża – ambasador Festiwalu, filozof przyrody i dziennikarz naukowy.
Przystanek Nauka #15 - Astronomiczna Jesień
23 września była astronomiczna jesień (RÓWNONOC). Pojęcie może być nieco mylące, w Katowicach dzień wcale nie był równy nocy, chyba, że pojechalibyśmy na równik. U nas 23 września potrwał 12 godzin i 18 minut.
Gala Śląskich Asów 2019
Gala „Śląskie Asy” to uroczystość organizowana corocznie przez Uniwersytet Śląski w Katowicach. W jej trakcie Uczelnia honoruje najzdolniejszych i wyróżniających się dodatkową aktywnością uczniów szkół ponadpodstawowych województwa śląskiego! Zobaczcie nasz materiał z tegorocznej Gali.
Zobacz film
Transmisja na żywo z uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa prof. Paulowi Lagarde’owi

Zapraszamy na uroczystość nadania najwyższej godności akademickiej 13 września 2019 roku, o godz. 19.00 na Wydziale Prawa i Administracji UŚ.

Zobacz film
Przegląd Garażowych Wynalazków OFF SCIENCE - kolejna edycja czeka właśnie na Ciebie!
Podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE garażowi wynalazcy starają się zdobyć nagrodę w trzech kategoriach. Sprawdźcie, kto został zwycięzcą w zeszłym roku oraz jak zgłosić się do kolejnej edycji plebiscytu!

Zobacz film
Zgłosiłeś już swoją aktywność na 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE?
Masz ciekawe pomysły, interesujące hobby czy niecodzienną pasję? 4. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE to świetna okazja do zaprezentowania swoich umiejętności!
Przystanek Nauka #14 - Wielki Dzień Pszczół
Czy wiecie ile istnieje gatunków pszczół? Z czego powstaje miód? W jaki sposób komunikują się pszczoły? Zobaczcie krótki materiał filmowy, który powstał we współpracy z Przystanek Nauka.
Zobacz film
laczego warto pojawić się na 4. Śląskim Festiwalu Nauki?
3. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE już dawno za nami. Warto przypomnieć sobie jak przestrzeń Międzynarodowego Centrum Kongresowego zmieniła się w największe laboratorium na Śląsku. Sprawdźcie jak bawiliśmy się w zeszłym roku i co zostało już przygotowane na kolejną edycję!
Zobacz film
3. Przegląd Garażowych Wynalazków OFF Science - 4. Śląski Festiwal Nauki Katowice 2020
Ruszył nabór do 3. Przeglądu Garażowych Wynalazków OFF Science! Pokaż nam swój pomysł!
Termin zgłoszeń: 01.08 - 30.09.2019 r.
Zarejestruj się już dziś: www.slaskifestiwalnauki.pl/off-science-4
01.08.2019