4. ŚFN: dr Łukasz Lamża zaprasza na Festiwal!
Jakie sekrety skrywają fundamenty Ziemi? Jak formują się poszczególne warstwy? Z odpowiedzią spieszy Łukasz Lamża, który podczas 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE wyjaśni wiele sekretów związanych z tym „co na dole”.
Zobacz film
4. ŚFN: Jarosław Juszkiewicz zaprasza na Festiwal!
O 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE wiedzą nawet w kosmosie! Natomiast my będziemy mogli posłuchać o kosmosie dzięki ambasadorowi ŚFN Jarosławowi Juszkiewiczowi!
Zobacz film
4. ŚFN: Wiktor Niedzicki zaprasza na Festiwal!
Jak posługiwać się polszczyzną, aby nasi odbiorcy nas słuchali? O trikach jak to zrobić, opowie na 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE Wiktor Niedzicki, ambasador ŚFN.
Zobacz film
4. ŚFN KATOWICE: dr Agata Kołodziejczyk zaprasza na Festiwal!
Kosmos – jak wiele mieści się w tym jednym słowie. Ale jak poznać go bliżej? Koniecznie posłuchacie, jak jego tajemnice będzie odkrywała dr Agata Kołodziejczyk na 4. Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE!
Zobacz film
4. ŚFN: dr hab. Katarzyna Kłosińska zaprasza na Festiwal!
Festiwal już coraz bliżej! Zobaczcie o czym będziemy pomogli posłuchać na wykładzie naszej ambasadorki profesor Katarzyny Kłosińskiej!
Zobacz film
Świąteczne tradycje | A CO WY NA TO?
Święta to wyjątkowy czas. Każdy z nas, spędza go jednak trochę inaczej. Zobaczcie co nas różni, co łączy i tak właściwie – dlaczego. A co wy na to?
25.12.2019
Jak działa mózg?
Ludzki mózg mimo wielu badań, wciąż jest dla nas zagadką. Naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prowadzą badania, które przybliżają nam jego działanie w wielu obszarach.
17.12.2019
Jubileusz 50 lat Studenckiego Radia Egida
RadioEgida ma już 50 lat! Przez te pół wieku, w historii Egidy działo się naprawdę dużo. Niedawno wspólnie świętowaliśmy urodziny jednej z najstarszych w kraju studenckich rozgłośni radiowych. Zobaczcie sami naszą relację!
17.12.2019
Spotkanie z Piotrem Kędzierskim
Studenci Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mieli ostatnio okazję do spotkania z dziennikarzem Piotrem Kędzierskim. Podczas eventu rozmawiano o stacji radiowej NewOnce.Radio, jak również studenci mogli rozwiać swoje wątpliwości dotyczące dziennikarstwa zadając wiele pytań.
Konferencja prasowa 4. ŚFN
Konferencja przybliżyła dziennikarzom i przybyłym gościom nowości, które będzie można zobaczyć już w styczniu. Podczas spotkania potwierdzono również hasło tegorocznej edycji oraz zapowiedziano gości specjalnych.

Zostań promotorem ŚFN
Nieustannie poszukujemy sposobów, aby możliwie najpełniej rozwijać naszą inicjatywę i towarzyszące jej idee. Dlatego właśnie zapraszamy do współpracy dyrektorów i nauczycieli szkół z województwa śląskiego – czyli te osoby, które mają największy wpływ na chłonne umysły młodych ludzi – do stania się Promotorem ŚFN.
Zobacz film
OKIEM EKSPERTA: Niepodległa - pamiętajmy (Ryszard Mozgol, IPN)
Jak odzyskanie niepodległości Polski wyglądało w ówczesnych realiach? Jaką definicję nosił wtedy patriotyzm? Odpowiada Ryszard Mozgol (Naczelnik Biura Edukacji IPN w Katowicach) Zapraszamy do oglądania!
Przystanek Nauka #17 - Europejski Dzień Wynalazcy

Przeczytaj więcej