Opublikowane na TV UŚ (https://telewizja.us.edu.pl/)

Co nowego na ŚFN?

Już w styczniu, odbędzie się 3. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach. Co nowego będzie można zobaczyć w tym roku? Zapraszamy do oglądania!
Śląski Festiwal Nauki KATOWICE nabiera coraz bardziej realnych kształtów! Co prawda do zaprezentowania pełnego programu wydarzenia jeszcze daleko, ale już teraz możemy ogłosić, że w trzeciej odsłonie ŚFN pojawi się kilka nowych elementów, a te, które są już dobrze znane festiwalowej publiczności, zostaną znacznie rozbudowane. 
Trzecia odsłona Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE przyniesie dużo zmian i nowości w porównaniu z drugą edycją wydarzenia. Jedną z najbardziej istotnych nowinek jest fakt, że Festiwalowi po raz pierwszy towarzyszy hasło przewodnie, a jest nim ENERGIA
Tym razem ŚFN połączy siły z organizatorami „Nocy Biologów” na Uniwersytecie Śląskim. 
Celem akcji jest promowanie wśród uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych nauk biologicznych oraz wiedzy związanej ze zwierzętami, roślinami i mikroorganizmami. VIII edycja „Nocy Biologów” będzie zatem prologiem 3. Śląskiego Festiwalu Nauki. 
Komitet organizacyjny już od kilku miesięcy intensywnie pracuje nad zaproszeniem na ŚFN gości specjalnych, w tym wyjątkowych gości z zagranicy. Negocjacje z kilkoma postaciami świata nauki są już bardzo zaawansowane, obecnie finalizowana jest sprawa przyjazdu amerykańskiej astronautki - Nicole Stott.
Planowane jest utworzone w przestrzeni festiwalowej dwóch równorzędnych scen, po drugie – w styczniu 2019 roku (a nawet trochę wcześniej) Festiwal wyjdzie odważniej na spotkanie swoich odbiorców i zajmie ważne miejsce w przestrzeni miejskiej Katowic, a po trzecie – uczestnicy trzeciej edycji ŚFN mogą spodziewać się zupełnie nowych przestrzeni wystawowych, w tym debiutującej w programie strefy kosmicznej, organizowanych przez Centrum Medialne Uniwersytetu Śląskiego (CMUŚ),  zajmującego się obsługą medialną i multimedialną. 
Nie można też zapominać o strefie garażowych wynalazców OFF Science – to w niej amatorzy-wynalazcy i amatorzy-konstruktorzy po raz drugi zaprezentują szerokiej publiczności swoje niezwykłe rozwiązania techniczne, a uczestnicy festiwalu w plebiscycie wybiorą rozwiązanie ich zdaniem najciekawsze.  Być może to właśnie Twój wynalazek zostanie uznany za najbardziej niezwykły i najbardziej inspirujący! Dlatego nie zwlekaj i przedstaw nam to, nad czym wytrwale pracujesz od tak długiego czasu! Obecnie trwa nabór zgłoszeń i potrwa do 31. października.
Więcej informacji na stronie: http://www.slaskifestiwalnauki.pl/
Tekst: Tomasz Płosa
Adres źródła: https://telewizja.us.edu.pl/co-nowego-na-sfn/rr2