opublikowano 2 września 2015
UŚ › O Uczelni

Życzenia JM Rektora UŚ z okazji urodzin Katowic

W tym roku nasze miasto uniwersyteckie obchodzi jubileusz 150-lecia. Z okazji jubileuszu życzenia miastu uniwersyteckiemu i jego mieszkańcom złożył JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś. czytaj dalej »

opublikowano 26 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni
opublikowano 24 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni

Podyplomowe studia „Społeczeństwo prosumenckie"

Sami robimy energię!

Podyplomowe studia „Społeczeństwo prosumenckie – prosumencka energetyka” to innowacyjna oferta edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego zakładająca połączenie kilku obszarów, tj.: ochrony środowiska, wzorców społecznych, uwarunkowań kulturowych, prawnych, ekonomicznych oraz rozwiązań technologicznych. czytaj dalej »

opublikowano 24 sierpnia 2015
UŚ › Wydarzenia

Taki mamy klimat...w Polsce!

Zmienna pogoda? Wyjaśniamy!

Czasem słońce, czasem deszcz… Pogoda w te wakacje jest bardzo zmienna! Sprawdźcie, co na temat pogody sądzi nasz ekspert! czytaj dalej »

opublikowano 7 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni

Studia Miejskie

Wszystko o mieście!

W dobie coraz prężnie rozwijającej się urbanizacji - niezbędna jest znajomość do badania i kreowania miast. Kto stanie się badaczem i projektantem aglomeracji? Z pewnością absolwent studiów miejskich - nowego kierunku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach​! czytaj dalej »

opublikowano 24 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia na Uniwersytecie Śląskim

Gala Śląskich Asów i Wyróżnienia Rektora UŚ

Co roku w czerwcu na Uniwersytecie Śląskim odbywają się dwa ważne wydarzenia, które mają na celu uhonorowanie studentów i licealistów za ciężką pracę na rzecz ich pasji. Zobaczcie nasz materiał z tych wydarzeń. czytaj dalej »

opublikowano 17 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

WampirUŚ. Bezpieczne wakacje znowu na Bankowej

Oddajemy krew

Oddaliście krew w autobusach na Bankowej? Mamy dla was krótki materiał z WampirUŚ na Bankowej. W tym roku atrakcji było wyjątkowo dużo. Poza oddawaniem krwi można było na przykład porozmawiać z funkcjonariuszami Izby Celnej i dowiedzieć się czego lepiej nie przywozić z wakacyjnych wojaży. czytaj dalej »

opublikowano 15 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

Czy wiesz że? Pareidolia

UŚ TV wyjaśnia

"Czy wiesz że?" to cykl materiałów, w którym naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim wyjąśniają wybrane przez nas pojęcia. Częścią z nich posługujemy się codziennie, ale okazuje się, że nie do końca rozumiemy ich znaczenie. Część, to pojęcia, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Dzisiaj - PAREIDOLIA. czytaj dalej »

opublikowano 11 czerwca 2015
Kultura

Kabaret Młodych Panów w rozmowie z UŚ TV

Komu chcą odebrać show?

Weszliśmy za kulisy juwenaliowego Kabaretonu i pogadaliśmy z chłopakami z Kabaretu Młodych Panów Posłuchajcie jak gra im się na ojczystej ziemi, jakie przywileje wynikają z bycia sławnym i komu chcą odebrać show! czytaj dalej »

opublikowano 29 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Prezentowy zawrót głowy na Dzień Dziecka!

Pamiętajcie o swoich pociecach!

Każde dziecko, to mniejsze i to większe, wyczekuje tego dnia z niecierpliwością. czytaj dalej »