opublikowano 7 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Inauguracja Akademickiego Centrum Sukcesu – AkCeS

Szansa dla studentów!

6 października 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbyło się uroczyste otwarcie Akademickiego Centrum Sukcesu (AkCeS). Centrum, które podlega Instytutowi Socjologii UŚ, powstało z inicjatywy francuskiej Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (AUF) i stanowi część europejskiej sieci Centre de réussite universitaire (CRU) liczącej 26 placówek znajdujących się w Europie Środkowej i Wschodniej. Powstanie polskiego oddziału w Katowicach jest efektem umowy podpisanej w 2014 roku przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i dyrektora Biura Regionalnego Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (BECO) Fabiena Floriego. Akademickie Centrum Sukcesu (AkCeS) na Uniwersytecie Śląskim jest jak dotąd jedyną polską placówką należącą do sieci CRU w Polsce. czytaj dalej »

opublikowano 1 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Węglokoks wspomaga UŚ TV

Grupa Kapitałowa Węglokoks wspomaga UŚ TV

Grupa Kapitałowa Węglokoks wspiera działalność Telewizji Internetowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. czytaj dalej »

opublikowano 16 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego w Chorzowie

Polskie światło...co to jest?

KSUPS, czyli Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego już po raz jedenasty zebrało wokół siebie naukowców z całego świata. Tegoroczna edycja odbyła się w Chorzowie a w ciągu czterech dni jej trwania odbyło się ponad 50 wykładów i sesji plenarnych. czytaj dalej »

opublikowano 16 września 2015
UŚ › Wydarzenia
opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

Zamieszkaj w cieszyńskim Domu Studenta!

Cieszyn- miasto artystów!

Cieszyn posiada swój niepowtarzalny klimat, także jeśli chodzi o życie studenckie! Jakie są plusy mieszkania w Domu Studenta? Zapraszamy Was na wspólną podróż po akademikach Uniwersytet Śląski w Katowicach. czytaj dalej »

opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

Ligockie akademiki witają!

Katowickie domy studenta mają swój klimat!

Sosnowiec, Cieszyn, Katowice - trzy miasta studenckie mające swój niepowtarzalny klimat. Jakie są plusy mieszkania w Domu Studenta? Jak wygląda życie akademickie? Zapraszamy Was na wspólną podróż po akademikach. Katowicka Ligota kojarzy się przede wszystkim z akademikami Uniwersytet Śląski w Katowicach. Z naszą kamerą odwiedziliśmy zakamarki Domu Studenta - niektórzy mówią, że to wejście do piekła... udowodnimy, że wcale tak źle nie jest! czytaj dalej »

opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

A może by tak… do Sosnowca?

Zapraszamy do sosnowieckich akademików!

Studentko, studencie! Wakacje dobiegają końca, więc pora zastanowić się nad przyszłym miejscem zamieszkania. Jesteście ciekawi, jak wygląda życie akademickie i jakie warunki czekają na przyszłych mieszkańców Domu Studenta? Zapraszamy Was na podróż po akademikach Uniwersytetu Śląskiego znajdujących się w Sosnowcu. czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › O Uczelni

Studia podyplomowe: Transl@tor

Tłumaczenie w chmurze

Język angielski Ci niestraszny? Jesteś tłumaczem i chcesz nauczyć się nowych technologii w tłumaczeniu? Studia Podyplomowe "Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie" są dla Ciebie! czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Letnia Akademia Gier 2015

Granie i tworzenie!

Letnia Akademia Gier, znana także jako LAG, powróciła do Cieszyna! Przez blisko tydzień studenci zainteresowani pracą w branży rozrywki wirtualnej rywalizowali między sobą, tworząc w pełni działające prototypy gier komputerowych. Sześć drużyn podjęło to wyzwanie - sprawdźcie naszą relację z prezentacji ich prac, która w tym roku odbyła się na deskach cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza! czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Akademia Dyplomacji

...dla każdego!

Akademia Dyplomacji to inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego skierowana do polityków, urzędników, a także studentów zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości wręczenia certyfikatów absolwentom Akademii Dyplomacji. czytaj dalej »