Ostatnie wiadomości
Filmowe Psycho-tropy
Konferencje z cyklu „Filmowe Psycho-Tropy” to spotkania naukowe, podczas których umożliwiamy dialog i wymianę doświadczeń przedstawicielom różnych środowisk.
Zobacz film
Czy wiesz, że #22 (utracjusz)
Kim jest utracjusz? Jaki są jego cechy? Ile może stracić, a co może zyskać? Sprawdź!
Benefis Uniwersytetu Śląskiego

Tego wieczoru, przy dźwiękach muzyki latynoamerykańskiej, w gronie przyjaciół przenieśliśmy się do zaimprowizowanego studia radiowego, gdzie przysłuchiwaliśmy się rozmowom poświęconym nauce, życiu studenckiemu i egzaminom.

05.05.2018
Zobacz film
50 VOICES OF UŚ W ABSURDALNEJ!
Pierwszy koncert w ramach konkursu "50 VOICES OF UŚ", który odbył się w pubie "Absurdalna" w Katowicach!
Studenci dla Jemenu
Czy arabska kultura jest podobna do naszej? Jak smakują potrawy spożywane przez Jemeńczyków? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać w ramach akcji charytatywnej "Studenci dla Jemenu" zorganizowanej na Uniwersytecie Śląskim.
26.03.2018
Woda a człowiek
Z okazji Dnia Wody zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, z którego dowiecie się jak ważna jest woda dla naszego organizmu, ile tak naprawdę powinniśmy jej pić  i czy woda z naszego kranu jest zdatna do picia.
22.03.2018
Viking Woman Seminar
Jak wyglądało życie kobiet w średniowiecznej Skndynawii? Ich prawa i obowiązki mogliśmy poznać na konferencji zorganizowanej na Wydziale Nauk Społecznych.
20.03.2018
Polecane materiały
50 lat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
W roku akademickim 2017/18 nasz uniwersytet obchodzi swoje pięćdziesięciolecie!
Zobacz film
Uniwersytet Śląski czyta! #1 (prof. Ryszard Koziołek)
Uniwersytet Śląski w Katowicach czyta! Zobaczcie jaką książkę wybrał prof. dr hab. Ryszard Koziołek i dlaczego zachęca do zapoznania się z przedstawioną lekturą :)
17.01.2018
Czy nauka może nas uratować?" - debata podczas ŚFN 2017
Pierwszy dzień Śląskiego Festiwalu Nauki 2017 upłynął pod hasłem "Science on Stage". Oprócz występów artystycznych, w Teatrze Śląskim odbyła się też debata o przyszłości nauki, w której udział wzięli prof. Ewa Bartnik, prof. Tadeusz Sławek, prof. Krzysztof Meissner oraz prof. Bogdan Dembiński. Całość została zarejestrowana przez kamery UŚTV - zapraszamy do oglądania!
08.01.2018
Zobacz film
Wywiad z Magdaleną Janoszką (Frele)

Jako pierwsze w Polsce tworzą covery w gwarze śląskiej! Frele to trio stworzone przez Martę Skibę, Marcelinę Bednarską i Magdalenę Janoszkę. Nasza redaktorka, porozmawiała z Magdaleną o sukcesie „gryfnych frelek”, inspiracji i o tym, czy dziewczyny rzeczywiście lubią dialekt śląski. ;)

03.01.2018
Zobacz film
Śląski Festiwal Nauki 2017 - Podsumowanie!
Zapraszamy do oglądania materiału podsumowującego Śląski Festiwal Nauki 2017!

Zobacz film
Uniwersytet Trzeciego Wieku - i życie nabiera barw!
Uniwersytet Trzeciego Wieku to miejsce gdzie znajdziesz przyjaciół i będziesz mógł dać upust swojej energii! UTW I ŻYCIE NABIERA BARW!
Patronat
#1#2#3#4#5