opublikowano 15 czerwca 2016
UŚ › O Uczelni

"CO NAS SPINA" edycja 4.

Studencie zadbaj o swoją psychikę!

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji kampanii "Co Nas Spina?"! W trakcie tej edycji będziecie mogli ponownie zadbać o wasze zdrowie psychiczne a także dobrze się bawić! czytaj dalej »

opublikowano 10 czerwca 2016
UŚ › O Uczelni

Koncerty Akademickie Uniwersytetu Śląskiego 2010-2015

Przegląd wszystkich edycji tego wspaniałego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 4 maja 2016
UŚ › Wydarzenia

Dzień otwarty Instytutu Historii

Wszystko co chcesz wiedzieć o historii na UŚ!

We wtorek 26 kwietnia 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych odbył się dzień otwarty Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego. Program wydarzenia obejmował prelekcję dr hab. Agaty Kluczek pt. „Symbolika początków Rzymu w starożytnej ikonografii monetarnej” oraz wykład dr. Tomasza Kałuskiego pt. „Pieczęcie i herby we wspólnotach zakonnych na przykładzie opactwa cystersów w Lubiążu (XIII–XIX w.)”, a także prezentację przygotowaną przez Studenckie Koło Naukowe Historyków. Uczestnicy mieli okazję spotkać się ze studentami historii Uniwersytetu Śląskiego oraz wzięli udział w przedstawieniu studenckim „Obrady sejmu szlacheckiego”. czytaj dalej »

opublikowano 27 kwietnia 2016
UŚ › O Uczelni

Radio Egida w eterze - sonda!

Słuchaj na 96,9!

Radio Egida ponownie gra dla nas w eterze na terenie Katowic! Studenci z naszego studenckiego radia zapewnią wiele dobrej muzyki oraz porozmawiają o problemach studentów. My zapytaliśmy co katowiczanie wiedzą o naszym radiu. czytaj dalej »

opublikowano 22 kwietnia 2016
UŚ › Wydarzenia

Konkurs dziennikarski im. Krystyny Bochenek

O Śląsku okiem dziennikarza

Kolejna edycja konkursu dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek rozstrzygnięta! Zobaczcie naszą relację w tego wydarzenia! czytaj dalej »

opublikowano 22 kwietnia 2016
UŚ › Wydarzenia

Kongres historyków języka

Od 13 do 15 kwietnia Uniwersytet Śląski był gospodarzem Kongresu Historii Języka. Spotkanie lingwistów diachronicznych z całej Polski przebiegało pod hasłem "Językoznawstwo historyczne – w trosce o przyszłość, w poszanowaniu przeszłości". W związku z konferencją na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbyła się uroczystość nadania Instytutowi Języka Polskiego UŚ imienia prof. Ireny Bajerowej czytaj dalej »

opublikowano 20 kwietnia 2016
UŚ › Wydarzenia

Dni otwarte PiPs

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim…”, pod takim hasłem odbył się Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. W programie wydarzenia odbyły się zajęcia w laboratorium psychologicznym, gra terenowa „Odnaleźć klucz do Komnaty Tajemnic”, zajęcia ruchowe, a także różnorodne warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 11 marca 2016
UŚ › Wydarzenia

Wikingowie - (nie tacy) groźni wojownicy

Waleczny ród!

Wiking - potężny mężczyzna z toporem w rękach i hełmem z rogami na głowie? Taki stereotyp wikinga panuje w dzisiejszym świecie. Czy tak było naprawdę? Jak duży wpływ na współczesny świat miała ta kultura? Odpowiedzi na te pytania można było usłyszeć podczas serii gościnnych wykładów na temat Skandynawii i historii wikingów. W zajęciach uczestniczył min. Björn Bandlien z Norweskiego Uniwersytetu HBV. czytaj dalej »

opublikowano 9 marca 2016
UŚ › Wydarzenia

„Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”

W Polsce nadużywamy leków przeciwbólowych i suplementów diety

Uniwersytet Śląski inauguruje kampanii społecznej „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”, organizowanej przez Uniwersytet Śląski, Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz CenterMed. czytaj dalej »