opublikowano 7 września 2015
UŚ › O Uczelni

Studia podyplomowe: Transl@tor

Tłumaczenie w chmurze

Język angielski Ci niestraszny? Jesteś tłumaczem i chcesz nauczyć się nowych technologii w tłumaczeniu? Studia Podyplomowe "Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie" są dla Ciebie! czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Letnia Akademia Gier 2015

Granie i tworzenie!

Letnia Akademia Gier, znana także jako LAG, powróciła do Cieszyna! Przez blisko tydzień studenci zainteresowani pracą w branży rozrywki wirtualnej rywalizowali między sobą, tworząc w pełni działające prototypy gier komputerowych. Sześć drużyn podjęło to wyzwanie - sprawdźcie naszą relację z prezentacji ich prac, która w tym roku odbyła się na deskach cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza! czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Akademia Dyplomacji

...dla każdego!

Akademia Dyplomacji to inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego skierowana do polityków, urzędników, a także studentów zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości wręczenia certyfikatów absolwentom Akademii Dyplomacji. czytaj dalej »

opublikowano 2 września 2015
UŚ › O Uczelni

Życzenia JM Rektora UŚ z okazji urodzin Katowic

W tym roku nasze miasto uniwersyteckie obchodzi jubileusz 150-lecia. Z okazji jubileuszu życzenia miastu uniwersyteckiemu i jego mieszkańcom złożył JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś. czytaj dalej »

opublikowano 26 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni
opublikowano 24 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni

Podyplomowe studia „Społeczeństwo prosumenckie"

Sami robimy energię!

Podyplomowe studia „Społeczeństwo prosumenckie – prosumencka energetyka” to innowacyjna oferta edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego zakładająca połączenie kilku obszarów, tj.: ochrony środowiska, wzorców społecznych, uwarunkowań kulturowych, prawnych, ekonomicznych oraz rozwiązań technologicznych. czytaj dalej »

opublikowano 24 sierpnia 2015
UŚ › Wydarzenia

Taki mamy klimat...w Polsce!

Zmienna pogoda? Wyjaśniamy!

Czasem słońce, czasem deszcz… Pogoda w te wakacje jest bardzo zmienna! Sprawdźcie, co na temat pogody sądzi nasz ekspert! czytaj dalej »

opublikowano 7 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni

Studia Miejskie

Wszystko o mieście!

W dobie coraz prężnie rozwijającej się urbanizacji - niezbędna jest znajomość do badania i kreowania miast. Kto stanie się badaczem i projektantem aglomeracji? Z pewnością absolwent studiów miejskich - nowego kierunku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach​! czytaj dalej »

opublikowano 24 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia na Uniwersytecie Śląskim

Gala Śląskich Asów i Wyróżnienia Rektora UŚ

Co roku w czerwcu na Uniwersytecie Śląskim odbywają się dwa ważne wydarzenia, które mają na celu uhonorowanie studentów i licealistów za ciężką pracę na rzecz ich pasji. Zobaczcie nasz materiał z tych wydarzeń. czytaj dalej »

opublikowano 17 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

WampirUŚ. Bezpieczne wakacje znowu na Bankowej

Oddajemy krew

Oddaliście krew w autobusach na Bankowej? Mamy dla was krótki materiał z WampirUŚ na Bankowej. W tym roku atrakcji było wyjątkowo dużo. Poza oddawaniem krwi można było na przykład porozmawiać z funkcjonariuszami Izby Celnej i dowiedzieć się czego lepiej nie przywozić z wakacyjnych wojaży. czytaj dalej »