opublikowano 27 września 2011
UŚ › E-learning

Wywiady ze specjalistami

Przekonaj się jaka będzie przyszłość nauki!

Z okazji zbliżającej się Śląskiej Nocy Naukowców proponujemy dwa wywiady przeprowadzone ze światowej klasy naukowcami - profesorem Peterem Hänggi i profesorem Krzysztofem Szotem. Wywiady dotyczą rozwoju nauki i nanotechnologii. czytaj dalej »

opublikowano 26 września 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Relacja z Ars Independent 2011

Nowy festiwal filmowy

Ars Independent to nowe wydarzenie na mapie festiwali filmowych. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Katowicach w dniach od 14 do 19 czerwca i przyciągnęła wybitnych filmowców. Prezentujemy film relacjonujący wydarzenia Ars Independent, o których opowiada Przemysław Sołtysik, dyrektor festiwalu, student Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 21 września 2011
UŚ › Wydarzenia

Śląska Noc Naukowców 2011

Prześlij swoje nagranie!

Pora na 6 edycję Śląskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 23 września w pięciu miastach województwa śląskiego. Będą to Gliwice, Katowice, Sosnowiec, Rybnik i Bielsko - Biała gdzie 112 wydarzeń zostało przygotowanych przez niemal 220 naukowców. W tym roku czekamy na wasze nagrania z wydarzeń ŚNN! czytaj dalej »

opublikowano 10 września 2011
UŚ › O Uczelni

Michał wybrał dobry kierunek - ty też możesz!

Rekrutacja na studia trwa!

Trwa rekrutacja na studia w Uniwersytecie Śląskim! Michał wybrał dobry kierunek i jest studentem UŚ - ty też możesz! czytaj dalej »

opublikowano 10 września 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Relacja z Off Festivalu

Zobacz jak wyglądał Off Festival 2011

Nasza ekipa była na Off Festivalu 2011 - zobacz jak wyglądała tegoroczna edycja wielkiego święta fanów muzyki alternatywnej. czytaj dalej »

opublikowano 1 września 2011
UŚ › Wydarzenia

Transmisja z konferencji "Cyfrowo wykluczeni"

2 września 2011 r. w auli nr 6 Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach odbyła się konferencja „Cyfrowo wykluczeni”. UŚ TV przeprowadziła relację live z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 26 sierpnia 2011
UŚ › O Uczelni

Create your future with US

Zapraszamy do studiowania studentów z zagranicy

The University of Silesia invites students from foreign countries to study. With a range of 46 courses, over 130 specialities, nearly 40.000 students and a modern infrastructure, the University of Silesia is the right choice. czytaj dalej »

opublikowano 19 sierpnia 2011
UŚ › E-learning

Pierwsza pomoc ratuje życie

Czy wiesz jak jej udzielać?

Udzielenie pierwszej pomocy medycznej osobie, u której stwierdzimy zatrzymanie krążenia to nasz obowiązek zarówno prawny, jak i moralny. czytaj dalej »

opublikowano 15 sierpnia 2011
UŚ › O Uczelni

Wybierz dobry kierunek!

Zobacz co oferują wydziały UŚ

Uniwersytet Śląski zaprasza do studiowania. Zapraszamy do zapoznania się z cyklem materiałów wideo dotyczących wydziałów naszej uczelni. czytaj dalej »

opublikowano 15 sierpnia 2011
UŚ › E-learning

Pierwsze wykłady w ramach UŚ TV

Oglądaj online!

Interesuje cię fizyka, a może krystalografia? Chciałbyś wiedzieć skąd biorą się nowe leki. A może zawsze zastanawiało cię co tak naprawdę znaczy, że coś jest wprost albo odwrotnie proporcjonalne? Wykłady dostępne w ramach UŚ TV są dla ciebie! czytaj dalej »