opublikowano 4 października 2011
UŚ › Wiadomości

XLIV rok akademicki rozpoczęty

Transmisję oglądało ponad 1000 osób

Transmisja na żywo z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 już za nami. Wydarzenie dzięki UŚ TV oglądało ponad 1100 użytkowników - jesteśmy z tego wyniku niezwykle dumni. Relację z wydarzenia, a także nagrania z osobami uhonorowanymi odznaczeniami i nagrodami w trakcie inauguracji, będzie można zobaczyć już wkrótce w serwisie UŚ TV. czytaj dalej »

opublikowano 29 września 2011
UŚ › E-learning

Wykłady pracowników Wydziału Artystycznego UŚ

Typografia i Fotografia

Jeżeli interesujesz się Fotografią to wykład Agnieszki Jaworskiej z Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie jest właśnie dla ciebie. A jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat sztuki typograficznej - zobacz wykład Łukasza Klisia! czytaj dalej »

opublikowano 28 września 2011
UŚ › Filmy

Film Gorączka polarna

Zobacz film Wydziału Nauk o Ziemii

Zobacz film Gorączka Polarna, który opowiada o polskiej stacji badawczej na norweskiej wyspie Spitsbergen! Przyjrzyj się codziennemu życiu i pracy naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, którzy w trudnych warunkach prowadzą swoje badania. czytaj dalej »

opublikowano 27 września 2011
UŚ › E-learning

Wywiady ze specjalistami

Przekonaj się jaka będzie przyszłość nauki!

Z okazji zbliżającej się Śląskiej Nocy Naukowców proponujemy dwa wywiady przeprowadzone ze światowej klasy naukowcami - profesorem Peterem Hänggi i profesorem Krzysztofem Szotem. Wywiady dotyczą rozwoju nauki i nanotechnologii. czytaj dalej »

opublikowano 26 września 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Relacja z Ars Independent 2011

Nowy festiwal filmowy

Ars Independent to nowe wydarzenie na mapie festiwali filmowych. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Katowicach w dniach od 14 do 19 czerwca i przyciągnęła wybitnych filmowców. Prezentujemy film relacjonujący wydarzenia Ars Independent, o których opowiada Przemysław Sołtysik, dyrektor festiwalu, student Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 21 września 2011
UŚ › Wydarzenia

Śląska Noc Naukowców 2011

Prześlij swoje nagranie!

Pora na 6 edycję Śląskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 23 września w pięciu miastach województwa śląskiego. Będą to Gliwice, Katowice, Sosnowiec, Rybnik i Bielsko - Biała gdzie 112 wydarzeń zostało przygotowanych przez niemal 220 naukowców. W tym roku czekamy na wasze nagrania z wydarzeń ŚNN! czytaj dalej »

opublikowano 10 września 2011
UŚ › O Uczelni

Michał wybrał dobry kierunek - ty też możesz!

Rekrutacja na studia trwa!

Trwa rekrutacja na studia w Uniwersytecie Śląskim! Michał wybrał dobry kierunek i jest studentem UŚ - ty też możesz! czytaj dalej »

opublikowano 10 września 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Relacja z Off Festivalu

Zobacz jak wyglądał Off Festival 2011

Nasza ekipa była na Off Festivalu 2011 - zobacz jak wyglądała tegoroczna edycja wielkiego święta fanów muzyki alternatywnej. czytaj dalej »

opublikowano 1 września 2011
UŚ › Wydarzenia

Transmisja z konferencji "Cyfrowo wykluczeni"

2 września 2011 r. w auli nr 6 Wydziału Prawa i Administracji UŚ w Katowicach odbyła się konferencja „Cyfrowo wykluczeni”. UŚ TV przeprowadziła relację live z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 26 sierpnia 2011
UŚ › O Uczelni

Create your future with US

Zapraszamy do studiowania studentów z zagranicy

The University of Silesia invites students from foreign countries to study. With a range of 46 courses, over 130 specialities, nearly 40.000 students and a modern infrastructure, the University of Silesia is the right choice. czytaj dalej »