opublikowano 12 października 2011
UŚ › O Uczelni

Wybierz dobry kierunek: W. Filologiczny i WBiOŚ

Zobacz gdzie warto studiować

Oferta dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego to 12 doskonale zorganizowanych wydziałów i wiele jednostek ogólnouczelnianych. Dziś przedstawiamy materiały na temat dwóch kolejnych gdzie warto studiować - zaprezentują się: Wydział Filologiczny i Wydział Biologii i Ochrony Środowiska. czytaj dalej »

opublikowano 7 października 2011
UŚ › O Uczelni

Zobacz jak wygląda CINiBA

Zobacz nową bibliotekę UŚ i UE

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, które jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego jest już prawie gotowe. Zobacz jak będzie wyglądała nowa biblioteka - na wycieczkę po CINiBA zaprasza prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec. czytaj dalej »

opublikowano 7 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Gaudeamus w wykonaniu chóru dziecięcego

Podopieczni UŚD w trakcie XLIV inauguracji roku akademickiego

Najmłodsi studenci Uniwersytetu Śląskiego dali przykład tego, jak powinno się śpiewać hymn "Gaudeamus Igitur". Podopieczni Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, śpiewający w Studenckim Chórze Dziecięcym wystąpili w trakcie Uroczystej inauguracji XLIV roku akademickiego, która odbyła się 3 października na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Zobacz występ młodych artystów! czytaj dalej »

opublikowano 6 października 2011
UŚ › Wiadomości

UŚ TV zaprasza do współpracy!

II nabór do studenckiego zespołu redakcyjnego

Jeżeli chcesz współtworzyć razem z nami Telewizję internetową Uniwersytetu Śląskiego, to zapraszamy na spotkanie rekrutacyjne, które odbędzie się w piątek 14 października o g. 9.00 (ul. Bankowa 5, p. 221, III piętro). Przyjdź i spróbuj swoich sił przed i za kamerą! czytaj dalej »

opublikowano 6 października 2011
UŚ › O Uczelni

Poznaj Biolusia i ogród w samym centrum Katowic!

Atrakcie Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ

Kto powiedział, że studiowanie nie może odbywać się w sielskich warunkach? Wydział Biologii i Ochrony Środowiska zaprasza do swojego ogrodu przy ulicy Jagiellońskiej. Można tam też spotkać Biolusia - maskotkę wydziału, która zachęca do zainteresowania się ekologią. czytaj dalej »

opublikowano 5 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Relacja z konferencji "Cyfrowo wykluczeni"

Uniwersytet Śląski przeciwdziała wykluczeniu cyfrowemu

2 września 2011 r. w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się konferencja Cyfrowo wykluczeni. W gościnnych progach Uczelni spotkali się przedstawiciele środowisk, którym nie jest obojętne zagadnienie wykluczenia cyfrowego osób niepełnosprawnych oraz wszystkich zagrożonych tym zjawiskiem. Zobacz relację z wydarzenia! czytaj dalej »

opublikowano 4 października 2011
UŚ › O Uczelni

Studenci Erasmusa na UŚ

We're happy to invite you. Take a closer look at US

Uniwersytet Śląski nie tylko korzysta z możliwości wysyłania swoich studentów za granicę, ale też chętnie przyjmuje gości z innych krajów. Zobaczcie sami jak wygląda życie Erasmusa na UŚ! czytaj dalej »

opublikowano 4 października 2011
UŚ › Wiadomości

XLIV rok akademicki rozpoczęty

Transmisję oglądało ponad 1000 osób

Transmisja na żywo z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2011/2012 już za nami. Wydarzenie dzięki UŚ TV oglądało ponad 1100 użytkowników - jesteśmy z tego wyniku niezwykle dumni. Relację z wydarzenia, a także nagrania z osobami uhonorowanymi odznaczeniami i nagrodami w trakcie inauguracji, będzie można zobaczyć już wkrótce w serwisie UŚ TV. czytaj dalej »

opublikowano 29 września 2011
UŚ › E-learning

Wykłady pracowników Wydziału Artystycznego UŚ

Typografia i Fotografia

Jeżeli interesujesz się Fotografią to wykład Agnieszki Jaworskiej z Wydziału Artystycznego UŚ w Cieszynie jest właśnie dla ciebie. A jeżeli chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat sztuki typograficznej - zobacz wykład Łukasza Klisia! czytaj dalej »

opublikowano 28 września 2011
UŚ › Filmy

Film Gorączka polarna

Zobacz film Wydziału Nauk o Ziemii

Zobacz film Gorączka Polarna, który opowiada o polskiej stacji badawczej na norweskiej wyspie Spitsbergen! Przyjrzyj się codziennemu życiu i pracy naukowców z Uniwersytetu Śląskiego, którzy w trudnych warunkach prowadzą swoje badania. czytaj dalej »