Ostatnie wiadomości
Wyróżnienia JM Rektora UŚ
Wyróżniający się studenci, doktoranci oraz słuchacze Uniwersytetu Śląskiego uhonorowani zostali podczas tegorocznej gali wręczenia wyróżnień JM Rektora UŚ. W trakcie uroczystości, która odbyła się 21 czerwca 2018 r. w Kinoteatrze Rialto, ogłoszono również wyniku plebiscytu na Studenta i Doktoranta Roku.
05.07.2018
Gala Mistrzów Sportu Uniwersytetu Śląskiego 2018
25 czerwca w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się uroczysta Gala Mistrzów, podczas której uhonorowani zostali studenci śląskiej Alma Mater oraz ich trenerzy . Dzięki zdobytym przez nich sukcesom, Uniwersytet Śląski zajął 12 miejsce w Klasyfikacji Generalnej Akademickich Mistrzostw Polski 2018. Nasi reporterzy przygotowali relacje z wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia!
26.06.2018
Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w Uniwersytecie Śląskim
Rekrutacja na już dawno rozpoczęta, ale na przyszłych studentów UŚ czeka jeszcze rejestracja na wybrany kierunek? Jak to zrobić? Gdzie kliknąć? Jaki dodać załącznik? O tym wszystkim w naszym materiale dotyczącym systemu Internetowej Rejestracji Kandydatów na studia w UŚ.
25.06.2018
Transmisja z debaty na temat Ustawy 2.0
Zapraszamy do oglądania debaty na temat Ustawy 2.0, która odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych UŚ w Auli im. Kazimierza Popiołka. Początek debaty o godzinie 10.00.
Dzień dobry wakacje!
Sesja zakończona! Czas na upragnione wakacje!
20.06.2018
WIADOMOŚCI UŚ TV #10

Czas na ostatnie Wiadomości UŚ TV w tym roku akademickim!

Koniecznie sprawdźcie, co przygotowała dla Was Jacqueline Kuffel i nasi reporterzy! W programie powiemy m.in. o:
- Chorzowskim Pikniku Naukowym
- rekrutacji na rok akademicki 2018/2019
- obchodzonym niedawno Dniu Dziecka
- modernizacji akademika

Zobacz film
Bo każdy z nas ma coś z dziecka! :)
Modernizacja Domu Studenta nr1
Przed nami wielki remont na Osiedlu Akademickim w katowickiej Ligocie! Rusza hucznie zapowiadana modernizacja Domu Studenckiego Nr 1!
Zobacz film
Czy wiesz, że #26 (socjalizacja)
"Człowiek uczy się przez całe życie" te słowa Anny Walczak odnoszą się do każdej dziedziny naszego życia. Jednak od kogo i jak uczymy się funkcjonowania w społeczeństwie? Zapraszamy do oglądania!
30.05.2018
Polecane materiały
50 lat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
W roku akademickim 2017/18 nasz uniwersytet obchodzi swoje pięćdziesięciolecie!
Zobacz film
Uniwersytet Śląski czyta! #1 (prof. Ryszard Koziołek)
Uniwersytet Śląski w Katowicach czyta! Zobaczcie jaką książkę wybrał prof. dr hab. Ryszard Koziołek i dlaczego zachęca do zapoznania się z przedstawioną lekturą :)
17.01.2018
Czy nauka może nas uratować?" - debata podczas ŚFN 2017
Pierwszy dzień Śląskiego Festiwalu Nauki 2017 upłynął pod hasłem "Science on Stage". Oprócz występów artystycznych, w Teatrze Śląskim odbyła się też debata o przyszłości nauki, w której udział wzięli prof. Ewa Bartnik, prof. Tadeusz Sławek, prof. Krzysztof Meissner oraz prof. Bogdan Dembiński. Całość została zarejestrowana przez kamery UŚTV - zapraszamy do oglądania!
08.01.2018
Zobacz film
Wywiad z Magdaleną Janoszką (Frele)

Jako pierwsze w Polsce tworzą covery w gwarze śląskiej! Frele to trio stworzone przez Martę Skibę, Marcelinę Bednarską i Magdalenę Janoszkę. Nasza redaktorka, porozmawiała z Magdaleną o sukcesie „gryfnych frelek”, inspiracji i o tym, czy dziewczyny rzeczywiście lubią dialekt śląski. ;)

03.01.2018
Zobacz film
Śląski Festiwal Nauki 2017 - Podsumowanie!
Zapraszamy do oglądania materiału podsumowującego Śląski Festiwal Nauki 2017!

Zobacz film
Uniwersytet Trzeciego Wieku - i życie nabiera barw!
Uniwersytet Trzeciego Wieku to miejsce gdzie znajdziesz przyjaciół i będziesz mógł dać upust swojej energii! UTW I ŻYCIE NABIERA BARW!
Patronat
#1#2#3#4#5