opublikowano 24 października 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Studenckie Biuro Projektów

Zobacz co studentom oferuje Miasto Ogrodów!

Dawne Biuro ESK, a teraz Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, Radio Egida i UŚ TV zapraszają wszystkich studentów do udziału w konkursach wniosków na realizację projektów z dziedziny kultury. Zobacz jakie możliwości oferuje Studenckie Biuro Projektów! czytaj dalej »

opublikowano 23 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Uniwersytet Dzieci rozpoczął kolejny rok akademicki

Zobacz relację z inauguracji UŚD

Nowy rok akademicki rozpoczął się także dla tych trochę młodszych studentów. 8 października na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, którą prowadziła dr Eugenia Rostańska. Wszystkie dzieci zgromadzone w auli Wydziału, na jej pytanie o to, czy chcą być studentami, nie miały żadnych wątpliwości. Zobacz relację UŚ TV z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 22 października 2011
UŚ › E-learning

Naukowcy specjalnie dla UŚ TV

Wykłady TED Talks

UŚ TV z przyjemnością prezentuje wykłady uznanych naukowców z różnych dziedzin. Dzięki nawiązaniu współpracy z autorami wykładów TED Talks macie możliwość poznania najbardziej fascynujących postaci świata nauki. Na początek - David Deutsch i Murray Gell Mann czytaj dalej »

opublikowano 21 października 2011
UŚ › E-learning

Wykład inauguracyjny "Inspirowani naturą"

Wykład inauguracyjny prof. Beaty Walczak

Czy natura może mieć związek z optymalizacją skomplikowanych struktur i systemów charakterystycznych dla współczesnej cywilizacji? Okazuje się, że tak - skomplikowane problemy przed którymi stajemy natura rozwiązała miliony lat temu. Zobacz czego możemy nauczyć się między innymi od mrówek! czytaj dalej »

opublikowano 20 października 2011
UŚ › O Uczelni

Kierunek: Cieszyn

Zobacz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji

Uniwersytet Śląski to pięć miast akademickich - Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Rybnik i Cieszyn. Dziś zapraszamy nad polsko - czeską granicę, gdzie studenci naszego Uniwersytetu mogą studiować na Wydziale Artystycznym oraz Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji. Zobacz film prezentujący ofertę drugiego z cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego czytaj dalej »

opublikowano 19 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Wywiad z prof. Noltingiem

Światowej klasy fizyk opowiada o swojej karierze

Przedstawiamy wywiad z prof. Wolfgangiem Noltingiem z Uniwersytetu Humboldta z Berlina. W trakcie Uroczystej inauguracji XLIV roku akademickiego 2011/2012 w UŚ profesor Nolting został uhonorowany odznaką "Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego". czytaj dalej »

opublikowano 18 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Konferencja "Reaktywacja klasyki w szkole" na żywo

Już w środę reaktywacja klasyki na żywo

Już w środę, 19 października zapraszamy na transmisję na żywo z I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Reaktywacja klasyki w szkole". Konferencja organizowana jest na Wydziale Filologicznym (Katowice) UŚ. Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj. czytaj dalej »

opublikowano 17 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Transmisja z uroczystości nadania DHC prof. Pazdanowi

Początek we wtorek o 10.50

Już jutro zapraszamy na transmisję na żywo z uroczystości nadania Doktoratu Honoris Causa prof. Maksymilianowi Pazdanowi. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Początek transmisji o godzinie 10.50 - zapraszamy. czytaj dalej »

opublikowano 16 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Relacja z inauguracji XLIV roku akademickiego

Uroczysta inauguracja XLIV roku akademickiego 2011/2012 w Uniwersytecie Śląskim miała miejsce 3 października. UŚ TV przeprowadziła transmisje na żywo z tego wydarzenia, a już teraz zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej. Dodatkowo prezentujemy wywiady przeprowadzone z dwoma spośród gości honorowych tego wydarzenia - prof. Neugerem i prof. Badurą. czytaj dalej »

opublikowano 15 października 2011
UŚ › E-learning

Czym jest temperatura?

Wykłady specjalistów z fizyki

Czy zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest temperatura? Pytanie tylko z pozoru wydaje się banalne - zobacz wykład prof. Petera Hänggi z Uniwersytetu w Augsburgu w Niemczech, który zaprasza do wspólnej analizy tego zagadnienia. Zapraszamy też do oglądania wykładu prof. zw. dr hab. Wiktora Zippera z Zakładu Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań Uniwersytetu Śląskiego. Profesor przedstawia analizę dotyczącą wydarzeń, jakie miały miejsce w elektrowni jądrowej Fukushima w Japonii. czytaj dalej »