opublikowano 26 października 2011
UŚ › Wiadomości

Zjazd polonistów - zapraszamy!

UŚ stolicą polonistyki od 25 do 27 października

W dniach od 25 do 27 października 2011 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach gości Zjazd Polonistów. Wydarzenie to odbywa się pod hasłem „Przyszłość polonistyki: koncepcje – rewizje – przemiany”. Zobacz naszą relację z inauguracji Zjazdu. czytaj dalej »

opublikowano 26 października 2011
Kultura › Wydarzenia

Zaproszenie - Ars Cameralis 2011

Zobacz co czeka nas na tegorocznej edycji

UŚ TV zaprasza na festiwal Ars Cameralis 2011. Zobacz co czeka uczestników wydarzeń festiwalowych w tym roku. czytaj dalej »

opublikowano 25 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Otrzęsiny 2011: Wywiad z Vavamuffin

Zobacz, który z muzyków zespołu jest... fizykiem amatorem

Otrzęsiny 2011 już za nami. Jak co roku studenci pierwszego roku bawili się w klubie studenckim Straszny Dwór na Osiedlu Akademickim w Katowicach Ligocie. UŚ TV była na miejscu, żeby przygotować dla was obszerną relację z tego wydarzenia. Na początek - wywiad z gwiazdą drugiego dnia studenckiego święta, zespołem Vavamuffin. czytaj dalej »

opublikowano 24 października 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Studenckie Biuro Projektów

Zobacz co studentom oferuje Miasto Ogrodów!

Dawne Biuro ESK, a teraz Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, Radio Egida i UŚ TV zapraszają wszystkich studentów do udziału w konkursach wniosków na realizację projektów z dziedziny kultury. Zobacz jakie możliwości oferuje Studenckie Biuro Projektów! czytaj dalej »

opublikowano 23 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Uniwersytet Dzieci rozpoczął kolejny rok akademicki

Zobacz relację z inauguracji UŚD

Nowy rok akademicki rozpoczął się także dla tych trochę młodszych studentów. 8 października na Wydziale Nauk o Ziemi UŚ odbyła się inauguracja kolejnego roku akademickiego Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, którą prowadziła dr Eugenia Rostańska. Wszystkie dzieci zgromadzone w auli Wydziału, na jej pytanie o to, czy chcą być studentami, nie miały żadnych wątpliwości. Zobacz relację UŚ TV z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 22 października 2011
UŚ › E-learning

Naukowcy specjalnie dla UŚ TV

Wykłady TED Talks

UŚ TV z przyjemnością prezentuje wykłady uznanych naukowców z różnych dziedzin. Dzięki nawiązaniu współpracy z autorami wykładów TED Talks macie możliwość poznania najbardziej fascynujących postaci świata nauki. Na początek - David Deutsch i Murray Gell Mann czytaj dalej »

opublikowano 21 października 2011
UŚ › E-learning

Wykład inauguracyjny "Inspirowani naturą"

Wykład inauguracyjny prof. Beaty Walczak

Czy natura może mieć związek z optymalizacją skomplikowanych struktur i systemów charakterystycznych dla współczesnej cywilizacji? Okazuje się, że tak - skomplikowane problemy przed którymi stajemy natura rozwiązała miliony lat temu. Zobacz czego możemy nauczyć się między innymi od mrówek! czytaj dalej »

opublikowano 20 października 2011
UŚ › O Uczelni

Kierunek: Cieszyn

Zobacz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji

Uniwersytet Śląski to pięć miast akademickich - Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Rybnik i Cieszyn. Dziś zapraszamy nad polsko - czeską granicę, gdzie studenci naszego Uniwersytetu mogą studiować na Wydziale Artystycznym oraz Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji. Zobacz film prezentujący ofertę drugiego z cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego czytaj dalej »

opublikowano 19 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Wywiad z prof. Noltingiem

Światowej klasy fizyk opowiada o swojej karierze

Przedstawiamy wywiad z prof. Wolfgangiem Noltingiem z Uniwersytetu Humboldta z Berlina. W trakcie Uroczystej inauguracji XLIV roku akademickiego 2011/2012 w UŚ profesor Nolting został uhonorowany odznaką "Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego". czytaj dalej »

opublikowano 18 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Konferencja "Reaktywacja klasyki w szkole" na żywo

Już w środę reaktywacja klasyki na żywo

Już w środę, 19 października zapraszamy na transmisję na żywo z I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Reaktywacja klasyki w szkole". Konferencja organizowana jest na Wydziale Filologicznym (Katowice) UŚ. Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj. czytaj dalej »