opublikowano 21 października 2011
UŚ › E-learning

Wykład inauguracyjny "Inspirowani naturą"

Wykład inauguracyjny prof. Beaty Walczak

Czy natura może mieć związek z optymalizacją skomplikowanych struktur i systemów charakterystycznych dla współczesnej cywilizacji? Okazuje się, że tak - skomplikowane problemy przed którymi stajemy natura rozwiązała miliony lat temu. Zobacz czego możemy nauczyć się między innymi od mrówek! czytaj dalej »

opublikowano 20 października 2011
UŚ › O Uczelni

Kierunek: Cieszyn

Zobacz Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji

Uniwersytet Śląski to pięć miast akademickich - Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Rybnik i Cieszyn. Dziś zapraszamy nad polsko - czeską granicę, gdzie studenci naszego Uniwersytetu mogą studiować na Wydziale Artystycznym oraz Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji. Zobacz film prezentujący ofertę drugiego z cieszyńskich wydziałów Uniwersytetu Śląskiego czytaj dalej »

opublikowano 19 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Wywiad z prof. Noltingiem

Światowej klasy fizyk opowiada o swojej karierze

Przedstawiamy wywiad z prof. Wolfgangiem Noltingiem z Uniwersytetu Humboldta z Berlina. W trakcie Uroczystej inauguracji XLIV roku akademickiego 2011/2012 w UŚ profesor Nolting został uhonorowany odznaką "Za zasługi dla Uniwersytetu Śląskiego". czytaj dalej »

opublikowano 18 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Konferencja "Reaktywacja klasyki w szkole" na żywo

Już w środę reaktywacja klasyki na żywo

Już w środę, 19 października zapraszamy na transmisję na żywo z I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej z cyklu „Reaktywacja klasyki w szkole". Konferencja organizowana jest na Wydziale Filologicznym (Katowice) UŚ. Więcej informacji o konferencji można znaleźć tutaj. czytaj dalej »

opublikowano 17 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Transmisja z uroczystości nadania DHC prof. Pazdanowi

Początek we wtorek o 10.50

Już jutro zapraszamy na transmisję na żywo z uroczystości nadania Doktoratu Honoris Causa prof. Maksymilianowi Pazdanowi. Wydarzenie będzie miało miejsce na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Początek transmisji o godzinie 10.50 - zapraszamy. czytaj dalej »

opublikowano 16 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Relacja z inauguracji XLIV roku akademickiego

Uroczysta inauguracja XLIV roku akademickiego 2011/2012 w Uniwersytecie Śląskim miała miejsce 3 października. UŚ TV przeprowadziła transmisje na żywo z tego wydarzenia, a już teraz zapraszamy do zobaczenia relacji filmowej. Dodatkowo prezentujemy wywiady przeprowadzone z dwoma spośród gości honorowych tego wydarzenia - prof. Neugerem i prof. Badurą. czytaj dalej »

opublikowano 15 października 2011
UŚ › E-learning

Czym jest temperatura?

Wykłady specjalistów z fizyki

Czy zastanawialiście się kiedyś czym tak naprawdę jest temperatura? Pytanie tylko z pozoru wydaje się banalne - zobacz wykład prof. Petera Hänggi z Uniwersytetu w Augsburgu w Niemczech, który zaprasza do wspólnej analizy tego zagadnienia. Zapraszamy też do oglądania wykładu prof. zw. dr hab. Wiktora Zippera z Zakładu Fizyki Jądrowej i Jej Zastosowań Uniwersytetu Śląskiego. Profesor przedstawia analizę dotyczącą wydarzeń, jakie miały miejsce w elektrowni jądrowej Fukushima w Japonii. czytaj dalej »

opublikowano 12 października 2011
UŚ › O Uczelni

Wybierz dobry kierunek: W. Filologiczny i WBiOŚ

Zobacz gdzie warto studiować

Oferta dydaktyczna Uniwersytetu Śląskiego to 12 doskonale zorganizowanych wydziałów i wiele jednostek ogólnouczelnianych. Dziś przedstawiamy materiały na temat dwóch kolejnych gdzie warto studiować - zaprezentują się: Wydział Filologiczny i Wydział Biologii i Ochrony Środowiska. czytaj dalej »

opublikowano 7 października 2011
UŚ › O Uczelni

Zobacz jak wygląda CINiBA

Zobacz nową bibliotekę UŚ i UE

Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, które jest wspólnym przedsięwzięciem Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego jest już prawie gotowe. Zobacz jak będzie wyglądała nowa biblioteka - na wycieczkę po CINiBA zaprasza prof. UŚ dr hab. Dariusz Pawelec. czytaj dalej »

opublikowano 7 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Gaudeamus w wykonaniu chóru dziecięcego

Podopieczni UŚD w trakcie XLIV inauguracji roku akademickiego

Najmłodsi studenci Uniwersytetu Śląskiego dali przykład tego, jak powinno się śpiewać hymn "Gaudeamus Igitur". Podopieczni Uniwersytetu Śląskiego Dzieci, śpiewający w Studenckim Chórze Dziecięcym wystąpili w trakcie Uroczystej inauguracji XLIV roku akademickiego, która odbyła się 3 października na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Zobacz występ młodych artystów! czytaj dalej »