opublikowano 7 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Uniwersytecka Aleja Gwiazd otwarta

Jest jedyna w swoim rodzaju!

Na świecie jest podobno 12 alei gwiazd, z czego aż 9 znajduje się w Polsce. Mimo to Aleja, która została odsłonięta w piątek 4 listopada jest jedyna w swoim rodzaju. To pierwsza Uniwersytecka Aleja Gwiazd. czytaj dalej »

opublikowano 7 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Konkurs Ars Cameralis i UŚ TV!

Wygraj wejściówki na seanse

Uwaga! Mamy dla was konkurs, w którym można wygrać dwie podwójne wejściówki na przegląd filmów Agnès Vardy w ramach festiwalu Ars Cameralis 2011. Wydarzenie to czeka na was już w środę 9 listopada 2011 r. czytaj dalej »

opublikowano 3 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Relacja z nadania Doktoratu Honoris Causa prof. Pazdanowi

18 października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczystość nadania Doktoratu Honoris Causa prof. zw. dr hab. Maksymilianowi Pazdanowi. Zapraszamy do zobaczenia relacji z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 2 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Otrzęsiny 2011: Miks

Otrzęsiny studenckie już dawno za nami. Czemu więc nie powspominać! Przedstawiamy wam zestaw najlepszych ujęć, jakie udało się zarejestrować kamerze UŚ TV w trakcie imprezy zorganizowanej specjalnie dla studentów I roku studiów w Uniwersytecie Śląskim. czytaj dalej »

opublikowano 30 października 2011
UŚ › E-learning

Filozofia i etyka a ochrona środowiska?

Zobacz wykład prof. Piotra Skubały

Zobacz wykład profesora Piotra Skubały z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Dowiedz się więcej o szansach i zagrożeniach związanych z ochroną środowiska. Posłuchaj o tym ile gatunków roślin i zwierząt opisała do tej pory współczesna nauka. czytaj dalej »

opublikowano 30 października 2011
UŚ › E-learning

Kolejne wykłady w UŚ TV

Jacek Utko i Richard Wilkinson

Zapraszamy do oglądania kolejnych wykładów TED. Dziś przedstawiamy wystąpienia Richarda Wilkinsona i Jacka Utko. Richard Wilkinson to światowej sławy socjolog zajmujący się zagadnieniami epidemiologii społecznej i nierówności ekonomicznej. Jacek Utko to nasz rodak, który jest znanym na całym świecie projektantem specjalizującym się w tworzeniu makiet prasowych. czytaj dalej »

opublikowano 27 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Otrzęsiny 2011: Relacja

Tak bawili się studenci I roku w Strasznym Dworze

Kolejna porcja materiałów wprost z Otrzęsin studenckich 2011. Zobacz pełną relację naszych reporterów z imprezy w klubie studenckim Straszny Dwór! W tym roku przyjęci do grona żaków bawili się 21. i 22. października na obciach party oraz na koncercie Vavamuffin. czytaj dalej »

opublikowano 26 października 2011
UŚ › Wiadomości

Zjazd polonistów - zapraszamy!

UŚ stolicą polonistyki od 25 do 27 października

W dniach od 25 do 27 października 2011 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach gości Zjazd Polonistów. Wydarzenie to odbywa się pod hasłem „Przyszłość polonistyki: koncepcje – rewizje – przemiany”. Zobacz naszą relację z inauguracji Zjazdu. czytaj dalej »

opublikowano 26 października 2011
Kultura › Wydarzenia

Zaproszenie - Ars Cameralis 2011

Zobacz co czeka nas na tegorocznej edycji

UŚ TV zaprasza na festiwal Ars Cameralis 2011. Zobacz co czeka uczestników wydarzeń festiwalowych w tym roku. czytaj dalej »

opublikowano 25 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Otrzęsiny 2011: Wywiad z Vavamuffin

Zobacz, który z muzyków zespołu jest... fizykiem amatorem

Otrzęsiny 2011 już za nami. Jak co roku studenci pierwszego roku bawili się w klubie studenckim Straszny Dwór na Osiedlu Akademickim w Katowicach Ligocie. UŚ TV była na miejscu, żeby przygotować dla was obszerną relację z tego wydarzenia. Na początek - wywiad z gwiazdą drugiego dnia studenckiego święta, zespołem Vavamuffin. czytaj dalej »