opublikowano 9 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Posadzono drzewo - symbol

3 listopada przed Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach doszło do niecodziennego spotkania przedstawicieli różnych religii Górnego Śląska z władzami miasta i władzami Uniwersytetu Śląskiego. W trakcie spotkania posadzono symboliczny dąb, który ma być symbolem koegzystencji wyznań w naszym regionie. czytaj dalej »

opublikowano 9 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Wampiry na Uniwersytecie Śląskim

Wampiriada 2011

W środę 9 listopada wampiry opanowały centrum Katowic - wszystko ze względu na czternastą już edycję Wampiriady. W trakcie akcji, której celem jest zebranie jak największej ilości krwi, a także promowanie krwiodawstwa, wampiry zebrały się przed Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Towarzyszyła im też orkiestra dęta. czytaj dalej »

opublikowano 8 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Wywiad z Alicją Kapuścińską

Żona Ryszarda Kapuścińskiego opowiada o pisarzu

Od 17 października aż do 30 listopada na Wydziale Teologicznym UŚ można oglądać wystawę zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego, zatytułowaną "Zmierzch Imperium". W trakcie otwarcia wystawy UŚ TV miała okazję rozmawiać z Alicją Kapuścińską - żoną autora zdjęć i wybitnego reportażysty. Zapraszamy do oglądania wywiadu z panią Alicją. czytaj dalej »

opublikowano 7 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Uniwersytecka Aleja Gwiazd otwarta

Jest jedyna w swoim rodzaju!

Na świecie jest podobno 12 alei gwiazd, z czego aż 9 znajduje się w Polsce. Mimo to Aleja, która została odsłonięta w piątek 4 listopada jest jedyna w swoim rodzaju. To pierwsza Uniwersytecka Aleja Gwiazd. czytaj dalej »

opublikowano 7 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Konkurs Ars Cameralis i UŚ TV!

Wygraj wejściówki na seanse

Uwaga! Mamy dla was konkurs, w którym można wygrać dwie podwójne wejściówki na przegląd filmów Agnès Vardy w ramach festiwalu Ars Cameralis 2011. Wydarzenie to czeka na was już w środę 9 listopada 2011 r. czytaj dalej »

opublikowano 3 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Relacja z nadania Doktoratu Honoris Causa prof. Pazdanowi

18 października na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbyła się uroczystość nadania Doktoratu Honoris Causa prof. zw. dr hab. Maksymilianowi Pazdanowi. Zapraszamy do zobaczenia relacji z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 2 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Otrzęsiny 2011: Miks

Otrzęsiny studenckie już dawno za nami. Czemu więc nie powspominać! Przedstawiamy wam zestaw najlepszych ujęć, jakie udało się zarejestrować kamerze UŚ TV w trakcie imprezy zorganizowanej specjalnie dla studentów I roku studiów w Uniwersytecie Śląskim. czytaj dalej »

opublikowano 30 października 2011
UŚ › E-learning

Filozofia i etyka a ochrona środowiska?

Zobacz wykład prof. Piotra Skubały

Zobacz wykład profesora Piotra Skubały z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ. Dowiedz się więcej o szansach i zagrożeniach związanych z ochroną środowiska. Posłuchaj o tym ile gatunków roślin i zwierząt opisała do tej pory współczesna nauka. czytaj dalej »

opublikowano 30 października 2011
UŚ › E-learning

Kolejne wykłady w UŚ TV

Jacek Utko i Richard Wilkinson

Zapraszamy do oglądania kolejnych wykładów TED. Dziś przedstawiamy wystąpienia Richarda Wilkinsona i Jacka Utko. Richard Wilkinson to światowej sławy socjolog zajmujący się zagadnieniami epidemiologii społecznej i nierówności ekonomicznej. Jacek Utko to nasz rodak, który jest znanym na całym świecie projektantem specjalizującym się w tworzeniu makiet prasowych. czytaj dalej »

opublikowano 27 października 2011
UŚ › Wydarzenia

Otrzęsiny 2011: Relacja

Tak bawili się studenci I roku w Strasznym Dworze

Kolejna porcja materiałów wprost z Otrzęsin studenckich 2011. Zobacz pełną relację naszych reporterów z imprezy w klubie studenckim Straszny Dwór! W tym roku przyjęci do grona żaków bawili się 21. i 22. października na obciach party oraz na koncercie Vavamuffin. czytaj dalej »