opublikowano 25 listopada 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Szlak katowickiej moderny zaprasza!

Katowice - polskie Chicago

Katowice w latach międzywojennych nazywane były polskim Chicago - wszystko ze względu na nowoczesną wtedy modernistyczną architekturę, która nawet dziś robi duże wrażenie. Zapraszamy do zwiedzania szlaku katowickiej moderny! czytaj dalej »

opublikowano 23 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Zapraszamy na święto fanów hard rocka

Hard Rock Heroes Festival - zapowiedź

Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie sie Hard Rock Heroes Festival, na którym zagrają takie gwiazdy jak TSA i Whitesnake. UŚ TV sprawdziło jakie atrakcie czekają fanów. Obiecujemy też, że przygotujemy dla was relację z tego wydarzenia. Gratulujemy też wszystkim osobom, które we wczorajszym konkursie ogłoszonym na facebookowym profilu UŚ TV wygrały wejściówki na Hard Rock Heroes Festival! czytaj dalej »

opublikowano 21 listopada 2011
UŚ › Filmy

Osiem i Ostatni Pociąg - kolejne filmy w UŚ TV

Nowe etiudy WRiTV UŚ

Zapraszamy do oglądania kolejnych etiud filmowych studentów WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Tym razem prezentujemy filmy "Osiem" oraz "Ostatni pociąg". Zapraszamy do oglądania nowych, jak i wcześniej dodanych propozycji! czytaj dalej »

opublikowano 17 listopada 2011
UŚ › Filmy

Filmy Wydziału Radia i Telewizji w UŚ TV

Oglądaj w serwisie UŚ TV

Etiudy filmowe studentów WRiTV UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego cieszą się uznaniem środowiska filmowego i widzów. Od dziś filmy te można oglądać w serwisie UŚ TV. Na początek: "After party" oraz "Babcia wyjeżdża". Zapraszamy do oglądania. Już wkrótce kolejne filmy WRiTV. czytaj dalej »

opublikowano 16 listopada 2011
UŚ › Wiadomości

Użytkownicy UŚ TV na Mayday... i nie tylko

Przesyłajcie do nas swoje nagrania - zgarniajcie nagrody!

Nasi użytkownicy nadsyłają do nas materiały z wykorzystaniem formularzu na stronie. Dziś prezentujemy materiały z Mayday 2011 i z pokazu ogni sztucznych, który miał miejsce na lotnisku Katowice - Muchowiec z okazji Święta Niepodległości. Osoby, które przesłały do nas nagrania dostają od nas gadżety Uniwersytetu Śląskiego! czytaj dalej »

opublikowano 15 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Najpiękniejsze minerały na Wydziale Nauk o Ziemii

48. wystawa i giełda minerałów skał i skamieniałości

Wystawa, w trakcie której można kupić część eksponatów? Tak - to już 48. wystawa i giełda minerałów, skał i skamieniałości, która odbyła się w dniach 5 - 6 listopada na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 10 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Zobacz jak powstaje papier czerpany

Targi książki w Katowicach

Od 20 do 23 października w Katowickim Spodku odbywały się Targi Książki, którym towarzyszyły także liczne wydarzenia dodatkowe. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia, z której można dowiedzieć się między innymi o tym skąd wzięła się idea targów książki w Katowicach, a także... w jaki sposób powstaje papier czerpany. czytaj dalej »

opublikowano 9 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Posadzono drzewo - symbol

3 listopada przed Katedrą Chrystusa Króla w Katowicach doszło do niecodziennego spotkania przedstawicieli różnych religii Górnego Śląska z władzami miasta i władzami Uniwersytetu Śląskiego. W trakcie spotkania posadzono symboliczny dąb, który ma być symbolem koegzystencji wyznań w naszym regionie. czytaj dalej »

opublikowano 9 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Wampiry na Uniwersytecie Śląskim

Wampiriada 2011

W środę 9 listopada wampiry opanowały centrum Katowic - wszystko ze względu na czternastą już edycję Wampiriady. W trakcie akcji, której celem jest zebranie jak największej ilości krwi, a także promowanie krwiodawstwa, wampiry zebrały się przed Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego. Towarzyszyła im też orkiestra dęta. czytaj dalej »

opublikowano 8 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Wywiad z Alicją Kapuścińską

Żona Ryszarda Kapuścińskiego opowiada o pisarzu

Od 17 października aż do 30 listopada na Wydziale Teologicznym UŚ można oglądać wystawę zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego, zatytułowaną "Zmierzch Imperium". W trakcie otwarcia wystawy UŚ TV miała okazję rozmawiać z Alicją Kapuścińską - żoną autora zdjęć i wybitnego reportażysty. Zapraszamy do oglądania wywiadu z panią Alicją. czytaj dalej »