opublikowano 30 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

O funduszach europejskich w CINiBA

Gościem Targów funduszy europejskich była m.in. Elżbieta Bieńkowska

Piąte Targi funduszy europejskich zainaugurowane zostały konferencją, która odbyła się 21 listopada 2011 r. w budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA). Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele rządu, władz samorządowych, świata nauki oraz przedsiębiorców. W relacji z tego wydarzenia, m.in. wywiad z Elżbietą Bieńkowską - Minister rozwoju regionalnego. czytaj dalej »

opublikowano 29 listopada 2011
UŚ › Wiadomości

Uniwersytet pomaga schroniskom dla zwierząt

Przyłącz się do akcji - pomóż zwierzętom przetrwać zimę.

Od 1 do 15 grudnia 2011 r. w ramach projektu „Uniwersytet pomaga” na terenie wydziałów Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzona zostanie zbiórka darów na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach w Katowicach i Sosnowcu. czytaj dalej »

opublikowano 28 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Ars Cameralis - koncert Charlesa Bradleya

Prawdziwy pożar w Rialto!

Festiwal Ars Cameralis to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie naszego kraju. Zespół redakcyjny UŚ TV relacjonuje dla was wydarzenia festiwalowe. Przygotowaliśmy relację z koncertu Charlesa Bradleya - fenomenalnego wokalisty obracającego się w kręgach funk i soul. czytaj dalej »

opublikowano 25 listopada 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Szlak katowickiej moderny zaprasza!

Katowice - polskie Chicago

Katowice w latach międzywojennych nazywane były polskim Chicago - wszystko ze względu na nowoczesną wtedy modernistyczną architekturę, która nawet dziś robi duże wrażenie. Zapraszamy do zwiedzania szlaku katowickiej moderny! czytaj dalej »

opublikowano 23 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Zapraszamy na święto fanów hard rocka

Hard Rock Heroes Festival - zapowiedź

Już 28 listopada w katowickim Spodku odbędzie sie Hard Rock Heroes Festival, na którym zagrają takie gwiazdy jak TSA i Whitesnake. UŚ TV sprawdziło jakie atrakcie czekają fanów. Obiecujemy też, że przygotujemy dla was relację z tego wydarzenia. Gratulujemy też wszystkim osobom, które we wczorajszym konkursie ogłoszonym na facebookowym profilu UŚ TV wygrały wejściówki na Hard Rock Heroes Festival! czytaj dalej »

opublikowano 21 listopada 2011
UŚ › Filmy

Osiem i Ostatni Pociąg - kolejne filmy w UŚ TV

Nowe etiudy WRiTV UŚ

Zapraszamy do oglądania kolejnych etiud filmowych studentów WRiTV im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ. Tym razem prezentujemy filmy "Osiem" oraz "Ostatni pociąg". Zapraszamy do oglądania nowych, jak i wcześniej dodanych propozycji! czytaj dalej »

opublikowano 17 listopada 2011
UŚ › Filmy

Filmy Wydziału Radia i Telewizji w UŚ TV

Oglądaj w serwisie UŚ TV

Etiudy filmowe studentów WRiTV UŚ im. Krzysztofa Kieślowskiego cieszą się uznaniem środowiska filmowego i widzów. Od dziś filmy te można oglądać w serwisie UŚ TV. Na początek: "After party" oraz "Babcia wyjeżdża". Zapraszamy do oglądania. Już wkrótce kolejne filmy WRiTV. czytaj dalej »

opublikowano 16 listopada 2011
UŚ › Wiadomości

Użytkownicy UŚ TV na Mayday... i nie tylko

Przesyłajcie do nas swoje nagrania - zgarniajcie nagrody!

Nasi użytkownicy nadsyłają do nas materiały z wykorzystaniem formularzu na stronie. Dziś prezentujemy materiały z Mayday 2011 i z pokazu ogni sztucznych, który miał miejsce na lotnisku Katowice - Muchowiec z okazji Święta Niepodległości. Osoby, które przesłały do nas nagrania dostają od nas gadżety Uniwersytetu Śląskiego! czytaj dalej »

opublikowano 15 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

Najpiękniejsze minerały na Wydziale Nauk o Ziemii

48. wystawa i giełda minerałów skał i skamieniałości

Wystawa, w trakcie której można kupić część eksponatów? Tak - to już 48. wystawa i giełda minerałów, skał i skamieniałości, która odbyła się w dniach 5 - 6 listopada na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 10 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Zobacz jak powstaje papier czerpany

Targi książki w Katowicach

Od 20 do 23 października w Katowickim Spodku odbywały się Targi Książki, którym towarzyszyły także liczne wydarzenia dodatkowe. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z tego wydarzenia, z której można dowiedzieć się między innymi o tym skąd wzięła się idea targów książki w Katowicach, a także... w jaki sposób powstaje papier czerpany. czytaj dalej »