opublikowano 14 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

42. urodziny Radia Egida

Kolejne "lecie" za nami

Już od 42 lat Studenckie Radio Egida nadaje dla studentów Uniwersytetu Śląskiego, a także innych uczelni wyższych. Koniec listopada był dla redaktorów Radia okazją do świętowania i wspominania lat spędzonych w Radiu. W trakcie tegorocznych obchodów zwanych potocznie "leciem" zorganizowano dzień otwarty oraz imprezę dla słuchaczy w klubie studenckim Straszny Dwór. UŚ TV składa całej załodze Egidy najlepsze życzenia! czytaj dalej »

opublikowano 14 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Mikołaje na motorach w Katowicach

Dawcy uśmiechu dla domów dziecka

Przedświąteczne akcje charytatywne mogą przybierać różne formy. Jedną z najciekawszych zaproponowali "Dawcy uśmiechu" - motocykliści, którzy postanowili zorganizować spotkanie dla wychowanków domów dziecka. Ekipa UŚ TV wybrała się z kamerą do Galerii Szyb Wilson aby zaprezentować to wydarzenie. czytaj dalej »

opublikowano 12 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Akcja "Kulawy Mikołaj"

"Kulawy Mikołaj", to akcja organizowana przez niepełnosprawnych studentów Uniwersytetu Śląskiego. Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na potrzeby studentów niepełnosprawnych, a także na przełamanie stereotypu osoby niepełnosprawnej, jako biernej i oczekującej pomocy. czytaj dalej »

opublikowano 12 grudnia 2011
UŚ › Filmy

Sezon na kaczki i Człowiek magnes - filmy WRiTV

Kolejne etiudy filmowe dostępne w UŚ TV

Tuż przed świętami ponownie zapraszamy do oglądania etiud filmowych studentów WRiTV. Tym razem mamy dla was filmy "Sezon na kaczki" oraz "Człowiek magnes". czytaj dalej »

opublikowano 9 grudnia 2011
UŚ › O Uczelni

Wybierz dobry kierunek: Instytut Informatyki WIiNOM

Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do studiowania. Zobacz co oferuje ta nowoczesna jednostka naukowo - dydaktyczna! czytaj dalej »

opublikowano 6 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Wywiad z prof. Walerym Pisarkiem

Profesor Walery Pisarek otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jakiego dostojny doktorant udzielił UŚ TV przed uroczystością. W trakcie rozmowy Profesor mówił między innymi o szacunku dla języka, o swojej recepcie na osiągnięcie zawodowego sukcesu, a także o tym jak żyć we wspólnocie z innymi ludźmi. czytaj dalej »

opublikowano 6 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Znani naukowcy o prof. Pisarku

Uroczystość nadania Doktoratu Honoris Causa prof. Pisarkowi już 7 grudnia

Już 7 grudnia 2011 r. w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doctora Honoris Causa profesorowi Waleremu Pisarkowi. Z tej okazji UŚ TV przygotowała cykl materiałów, w których współpracownicy Pana Profesora dzielą się swoimi przemyśleniami na temat jego osoby. czytaj dalej »

opublikowano 5 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Dyplomy dla najlepszych absolwentów

Najlepsi absolwenci roku 2010/2011 odebrali dyplomy

28 listopada 2011 r. w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom z roku akademickiego 2010/2011. Gościem specjalnym ceremonii był absolwent UŚ, reżyser Bartosz Konopka (nominowany do Oscara za film "Królik po berlińsku"), który wspominał okres studiów na Wydziale Radia i Telewizji. Zapraszamy do obejrzenia relacji UŚ TV z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 2 grudnia 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Poznaj magię Nikiszowca

UŚ TV zaprasza do jednej z najciekawszych dzielnic Katowic

Osiedle Nikiszowiec, to jeden z najpiękniejszych zabytków Katowic. Warto wybrać się w to naprawdę magiczne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego charakterystyczne zabudowania. czytaj dalej »

opublikowano 1 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Przekonaj się czemu warto pomagać

Wywiad ze współorganizatorką akcji "Uniwersytet Pomaga"

Rusza akcja pomocy schroniskom dla zwierząt organizowana przez Uniwersytet Śląski. Od 1 do 15 grudnia w budynkach należących do Uniwersytetu Śląskiego zbierane będą datki oraz dary, które zostaną przekazane schroniskom w Katowicach i Sosnowcu. Jedna z organizatorem akcji Agnieszka Bielska - Brodziak opowiedziała reporterom UŚ TV o trudnych warunkach panujących w schroniskach i o tym dlaczego warto pomagać. czytaj dalej »