opublikowano 12 grudnia 2011
UŚ › Filmy

Sezon na kaczki i Człowiek magnes - filmy WRiTV

Kolejne etiudy filmowe dostępne w UŚ TV

Tuż przed świętami ponownie zapraszamy do oglądania etiud filmowych studentów WRiTV. Tym razem mamy dla was filmy "Sezon na kaczki" oraz "Człowiek magnes". czytaj dalej »

opublikowano 9 grudnia 2011
UŚ › O Uczelni

Wybierz dobry kierunek: Instytut Informatyki WIiNOM

Instytut Informatyki Uniwersytetu Śląskiego zaprasza do studiowania. Zobacz co oferuje ta nowoczesna jednostka naukowo - dydaktyczna! czytaj dalej »

opublikowano 6 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Wywiad z prof. Walerym Pisarkiem

Profesor Walery Pisarek otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu, jakiego dostojny doktorant udzielił UŚ TV przed uroczystością. W trakcie rozmowy Profesor mówił między innymi o szacunku dla języka, o swojej recepcie na osiągnięcie zawodowego sukcesu, a także o tym jak żyć we wspólnocie z innymi ludźmi. czytaj dalej »

opublikowano 6 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Znani naukowcy o prof. Pisarku

Uroczystość nadania Doktoratu Honoris Causa prof. Pisarkowi już 7 grudnia

Już 7 grudnia 2011 r. w Auli Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doctora Honoris Causa profesorowi Waleremu Pisarkowi. Z tej okazji UŚ TV przygotowała cykl materiałów, w których współpracownicy Pana Profesora dzielą się swoimi przemyśleniami na temat jego osoby. czytaj dalej »

opublikowano 5 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Dyplomy dla najlepszych absolwentów

Najlepsi absolwenci roku 2010/2011 odebrali dyplomy

28 listopada 2011 r. w Auli im. Kazimierza Lepszego w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego miała miejsce uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom z roku akademickiego 2010/2011. Gościem specjalnym ceremonii był absolwent UŚ, reżyser Bartosz Konopka (nominowany do Oscara za film "Królik po berlińsku"), który wspominał okres studiów na Wydziale Radia i Telewizji. Zapraszamy do obejrzenia relacji UŚ TV z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 2 grudnia 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Poznaj magię Nikiszowca

UŚ TV zaprasza do jednej z najciekawszych dzielnic Katowic

Osiedle Nikiszowiec, to jeden z najpiękniejszych zabytków Katowic. Warto wybrać się w to naprawdę magiczne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego charakterystyczne zabudowania. czytaj dalej »

opublikowano 1 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Przekonaj się czemu warto pomagać

Wywiad ze współorganizatorką akcji "Uniwersytet Pomaga"

Rusza akcja pomocy schroniskom dla zwierząt organizowana przez Uniwersytet Śląski. Od 1 do 15 grudnia w budynkach należących do Uniwersytetu Śląskiego zbierane będą datki oraz dary, które zostaną przekazane schroniskom w Katowicach i Sosnowcu. Jedna z organizatorem akcji Agnieszka Bielska - Brodziak opowiedziała reporterom UŚ TV o trudnych warunkach panujących w schroniskach i o tym dlaczego warto pomagać. czytaj dalej »

opublikowano 30 listopada 2011
UŚ › Wydarzenia

O funduszach europejskich w CINiBA

Gościem Targów funduszy europejskich była m.in. Elżbieta Bieńkowska

Piąte Targi funduszy europejskich zainaugurowane zostały konferencją, która odbyła się 21 listopada 2011 r. w budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej (CINiBA). Gośćmi wydarzenia byli przedstawiciele rządu, władz samorządowych, świata nauki oraz przedsiębiorców. W relacji z tego wydarzenia, m.in. wywiad z Elżbietą Bieńkowską - Minister rozwoju regionalnego. czytaj dalej »

opublikowano 29 listopada 2011
UŚ › Wiadomości

Uniwersytet pomaga schroniskom dla zwierząt

Przyłącz się do akcji - pomóż zwierzętom przetrwać zimę.

Od 1 do 15 grudnia 2011 r. w ramach projektu „Uniwersytet pomaga” na terenie wydziałów Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzona zostanie zbiórka darów na rzecz zwierząt przebywających w schroniskach w Katowicach i Sosnowcu. czytaj dalej »

opublikowano 28 listopada 2011
Kultura › Wydarzenia

Ars Cameralis - koncert Charlesa Bradleya

Prawdziwy pożar w Rialto!

Festiwal Ars Cameralis to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na mapie naszego kraju. Zespół redakcyjny UŚ TV relacjonuje dla was wydarzenia festiwalowe. Przygotowaliśmy relację z koncertu Charlesa Bradleya - fenomenalnego wokalisty obracającego się w kręgach funk i soul. czytaj dalej »