opublikowano 27 grudnia 2011
UŚ › Filmy

Dzień po jutrze - zapraszamy do oglądania

Kolejne filmy WRiTV

Po Świętach pora na kolejną dawkę filmów przygotowanych przez studentów WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem prezentujemy "Dzień po jutrze" oraz "Nie dotykając ziemi". Zapraszamy do oglądania! czytaj dalej »

opublikowano 23 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Wieczór wigilijny "Nasza kolęda"

Tegoroczne spotkanie wigilijne pod nazwą "Nasza kolęda" pełne było nietypowych aranżacji kolęd, pieśni i piosenek świątecznych. Szczególną atrakcją był pokaz światła laserowego - zobacz relację UŚ TV. czytaj dalej »

opublikowano 23 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Świąteczne życzenia studentów i pracowników UŚ

Święta to czas spotkań i składania sobie życzeń. Świąteczne i noworoczne życzenia składają także studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 22 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Uniwersytet pomaga schroniskom

Podsumowanie akcji charytatywnej

Zakończyła się akcja charytatywna Uniwersytetu Śląskiego mająca na celu zebranie darów i datków na rzecz schronisk dla zwierząt w Katowicach i w Sosnowcu. Podsumowaniem akcji była konferencja, podczas której organizatorzy i przedstawiciele schronisk poinformowali o wynikach. czytaj dalej »

opublikowano 22 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Życzenia świąteczne i noworoczne JM Rektora

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś składa życzenia świąteczne i noworoczne całej społeczności akademickiej. UŚ TV zaprasza do oglądania materiału! czytaj dalej »

opublikowano 22 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Wywiad z Markiem Piekarczykiem

Relacja z Hard Rock Heroes Festival

Zachęcamy do przypomnienia sobie wielkiego muzycznego widowiska, które 28 listopada miało miejsce w katowickim Spodku. Hard Rock Heroes Festival, wydarzenie o którym informował serwis UŚ TV, przyciągnęło tysiące fanów muzyki rockowej, którzy mogli zobaczyć na jednej scenie takie gwiazdy jak TSA czy Whitesnake. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z HRHF, w ramach której przygotowaliśmy między innymi wywiad z Markiem Piekarczykiem, wokalistą TSA. czytaj dalej »

opublikowano 21 grudnia 2011
UŚ › E-learning

Wykład Noblisty - prof. Carlo Rubbia

Profesor Carlo Rubbia, wybitny uczony, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki był gościem Uniwersytetu Śląskiego. 18 listopada wygłosił on referat pod tytułem "The Marvellous Neutrino". Zapraszamy do obejrzenia wykładu Pana Profesora. czytaj dalej »

opublikowano 16 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Festiwale Absurdalia i sSAFka 2011

Relacja ze Slamu poetyckiego i pokazu filmowego

Studenckie Festiwale "Absurdalia 2011" oraz sSAFka już za nami. UŚ TV prezentuje relację ze Slamu Poetyckiego (Absurdalia) gdzie poeci amatorzy prezentowali swoją twórczość oraz ze specjalnego pokazu filmu "Gabinet doktora Caligari" z muzyką na żywo. czytaj dalej »

opublikowano 15 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Fisz na Ars Cameralis 2011

Koncert w Szufladzie

Występ Fisz Emade Tworzywa był jednym z najciekawszych w trakcie tegorocznego festiwalu Ars Cameralis. W chorzowskiej Szufladzie muzycy zaprezentowali materiał z nowego albumu, który spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami publiczności. czytaj dalej »

opublikowano 15 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

124. uroczysta promocja doktorska

13 grudnia 2011 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ odbyła się CXXIII uroczysta promocja doktorska w trakcie której dyplomy doktora habilitowanego i doktora odebrali naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Wydziału Filologicznego, Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »