opublikowano 22 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Uniwersytet pomaga schroniskom

Podsumowanie akcji charytatywnej

Zakończyła się akcja charytatywna Uniwersytetu Śląskiego mająca na celu zebranie darów i datków na rzecz schronisk dla zwierząt w Katowicach i w Sosnowcu. Podsumowaniem akcji była konferencja, podczas której organizatorzy i przedstawiciele schronisk poinformowali o wynikach. czytaj dalej »

opublikowano 22 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Życzenia świąteczne i noworoczne JM Rektora

JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś składa życzenia świąteczne i noworoczne całej społeczności akademickiej. UŚ TV zaprasza do oglądania materiału! czytaj dalej »

opublikowano 22 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Wywiad z Markiem Piekarczykiem

Relacja z Hard Rock Heroes Festival

Zachęcamy do przypomnienia sobie wielkiego muzycznego widowiska, które 28 listopada miało miejsce w katowickim Spodku. Hard Rock Heroes Festival, wydarzenie o którym informował serwis UŚ TV, przyciągnęło tysiące fanów muzyki rockowej, którzy mogli zobaczyć na jednej scenie takie gwiazdy jak TSA czy Whitesnake. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji z HRHF, w ramach której przygotowaliśmy między innymi wywiad z Markiem Piekarczykiem, wokalistą TSA. czytaj dalej »

opublikowano 21 grudnia 2011
UŚ › E-learning

Wykład Noblisty - prof. Carlo Rubbia

Profesor Carlo Rubbia, wybitny uczony, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki był gościem Uniwersytetu Śląskiego. 18 listopada wygłosił on referat pod tytułem "The Marvellous Neutrino". Zapraszamy do obejrzenia wykładu Pana Profesora. czytaj dalej »

opublikowano 16 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Festiwale Absurdalia i sSAFka 2011

Relacja ze Slamu poetyckiego i pokazu filmowego

Studenckie Festiwale "Absurdalia 2011" oraz sSAFka już za nami. UŚ TV prezentuje relację ze Slamu Poetyckiego (Absurdalia) gdzie poeci amatorzy prezentowali swoją twórczość oraz ze specjalnego pokazu filmu "Gabinet doktora Caligari" z muzyką na żywo. czytaj dalej »

opublikowano 15 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Fisz na Ars Cameralis 2011

Koncert w Szufladzie

Występ Fisz Emade Tworzywa był jednym z najciekawszych w trakcie tegorocznego festiwalu Ars Cameralis. W chorzowskiej Szufladzie muzycy zaprezentowali materiał z nowego albumu, który spotkał się z entuzjastycznymi reakcjami publiczności. czytaj dalej »

opublikowano 15 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

124. uroczysta promocja doktorska

13 grudnia 2011 r. w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ odbyła się CXXIII uroczysta promocja doktorska w trakcie której dyplomy doktora habilitowanego i doktora odebrali naukowcy z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, Wydziału Filologicznego, Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 14 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

42. urodziny Radia Egida

Kolejne "lecie" za nami

Już od 42 lat Studenckie Radio Egida nadaje dla studentów Uniwersytetu Śląskiego, a także innych uczelni wyższych. Koniec listopada był dla redaktorów Radia okazją do świętowania i wspominania lat spędzonych w Radiu. W trakcie tegorocznych obchodów zwanych potocznie "leciem" zorganizowano dzień otwarty oraz imprezę dla słuchaczy w klubie studenckim Straszny Dwór. UŚ TV składa całej załodze Egidy najlepsze życzenia! czytaj dalej »

opublikowano 14 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Mikołaje na motorach w Katowicach

Dawcy uśmiechu dla domów dziecka

Przedświąteczne akcje charytatywne mogą przybierać różne formy. Jedną z najciekawszych zaproponowali "Dawcy uśmiechu" - motocykliści, którzy postanowili zorganizować spotkanie dla wychowanków domów dziecka. Ekipa UŚ TV wybrała się z kamerą do Galerii Szyb Wilson aby zaprezentować to wydarzenie. czytaj dalej »

opublikowano 12 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Akcja "Kulawy Mikołaj"

"Kulawy Mikołaj", to akcja organizowana przez niepełnosprawnych studentów Uniwersytetu Śląskiego. Głównym celem wydarzenia jest zwrócenie uwagi na potrzeby studentów niepełnosprawnych, a także na przełamanie stereotypu osoby niepełnosprawnej, jako biernej i oczekującej pomocy. czytaj dalej »