opublikowano 9 stycznia 2012
UŚ › Wiadomości

Noc biologów 2012

Poznaj świat biologii i biotechnologii

Noc Biologów to okazja do spotkania się ze współczesną biologią i biotechnologią. Już w piątek 13 stycznia od 16.00 Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ zaprasza na ulicę Bankową 9 i Jagiellońską 28. W trakcie Nocy Biologów będzie można dowiedzieć się co dzieje się w laboratoriach, jak wyekstrahować DNA, zobaczyć wspaniały i tajemniczy świat roślin, zwierząt i bakterii w mikroskopie. czytaj dalej »

opublikowano 7 stycznia 2012
UŚ › Wiadomości

Zapraszamy na Bal studenta

Jedyne takie wydarzenie już 13 stycznia!

Zaczyna się karnawał, a wraz z nim pora na najwspanialsze zabawy. Przed nami kolejny Bal Studenta, który odbędzie się w piątek 13 stycznia. Motywem przewodnim zabawy będzie karnawał wenecki. UŚ TV zaprasza na tą jedyną w swoim rodzaju imprezę! czytaj dalej »

opublikowano 5 stycznia 2012
UŚ › Wydarzenia

Uroczystość nadania Doktoratu honoris causa prof. Pisarkowi

7 grudnia 2011 r. prof. Walery Pisarek otrzymał tytuł Doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej niezwykłej uroczystości. czytaj dalej »

opublikowano 2 stycznia 2012
UŚ › Wydarzenia

Noworoczne postanowienia na zielono

Żyjmy ekologicznie!

Nowy rok to czas, w którym wyznaczamy sobie nowe cele i staramy się realizować postanowienia. Chcielibyśmy, żeby wśród tych licznych postanowień było także dążenie do bardziej ekologicznego trybu życia. Właśnie dlatego przypominamy o 5. Festiwalu Kultury Ekologicznej "Zielono mi", którego organizatorami byli Kinoteatr Rialto oraz dr Ryszard Kulik i prof. Piotr Skubała (pracownicy naukowi UŚ). czytaj dalej »

opublikowano 30 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Obchody dnia świętej Łucji na Wydziale Filologicznym

21 grudnia na Wydziale Filologicznym UŚ po raz kolejny celebrowano pochodzące ze Szwecji święto - dzień św. Łucji. Wydarzenie rozpoczęło się przejściem tradycyjnego orszaku i śpiewem pieśni "Sankta Lucia". Następnie zgromadzeni w gmachu Wydziału śpiewali tradycyjne kolędy i obserwowali m.in. pokazy tańca. czytaj dalej »

opublikowano 29 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Kiosk w Rondzie sztuki

Wystawa rodem z Mołdawi w Katowicach

Wystawa Chiosc / Kiosk na którą zaprasza Rondo Sztuki, to rezultat współpracy Pracowni Działań Interdyscyplinarnych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z kuratorem i dyrektorem Stowarzyszenia Artystycznego Oberliht z Kiszyniowa, Vladimirem Us. Na wystawie, ktorą do 5 stycznia można oglądać w katowickim Rondzie Sztuki, zaprezentowanych jest kilka projektów powstałych dla i wokół Chiosku. czytaj dalej »

opublikowano 29 grudnia 2011
UŚ › E-learning

Wykłady w UŚ TV - jak bronić Ziemię przed zagładą z kosmosu?

Kolejne wykłady TED Talks

UŚ TV prezentuje kolejne wykłady przygotowane przez TED Talks. Phil Plait opowie o obronie naszej planety przed kosmiczną zagładą, a Charles Limb zastanowi się nad doświadczaniem muzyki przez osoby z implantami ślimakowymi. Polecamy! czytaj dalej »

opublikowano 27 grudnia 2011
UŚ › Filmy

Dzień po jutrze - zapraszamy do oglądania

Kolejne filmy WRiTV

Po Świętach pora na kolejną dawkę filmów przygotowanych przez studentów WRiTV Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem prezentujemy "Dzień po jutrze" oraz "Nie dotykając ziemi". Zapraszamy do oglądania! czytaj dalej »

opublikowano 23 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Wieczór wigilijny "Nasza kolęda"

Tegoroczne spotkanie wigilijne pod nazwą "Nasza kolęda" pełne było nietypowych aranżacji kolęd, pieśni i piosenek świątecznych. Szczególną atrakcją był pokaz światła laserowego - zobacz relację UŚ TV. czytaj dalej »

opublikowano 23 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Świąteczne życzenia studentów i pracowników UŚ

Święta to czas spotkań i składania sobie życzeń. Świąteczne i noworoczne życzenia składają także studenci i pracownicy Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »