opublikowano 11 stycznia 2012
UŚ › Wydarzenia

Kod władzy w CINiBA

Druga co do wielkości gra typu LARP na Śląsku

4 stycznia 2012 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyła się gra nocna z rodzaju live action role-playing (LARP) - gra fabularna rozgrywana na żywo. Wydarzenie było okazją do spotkania z powieścią Victora Orwellskyego „Kod władzy”. Ekipa UŚ TV przyjrzała się temu wydarzeniu. czytaj dalej »

opublikowano 10 stycznia 2012
UŚ › Wydarzenia

Wykład prof. Jana Miodka na żywo w UŚ TV

Profesor Jan Miodek, jeden z najaktywniejszych promotorów poprawnej polszczyzny, był gościem Uniwersytetu Śląskiego. W czwartek 12 stycznia, o godzinie 11.30 na Wydziale Filologicznym w Katowicach wygłosił on wykład transmitowany online przez UŚ TV! czytaj dalej »

opublikowano 10 stycznia 2012
UŚ › O Uczelni

Wybierz dobry kierunek: Wydział Nauk o Ziemi

"Żyleta" w Sosnowcu zaprasza!

Jeżeli Geografia lub pokrewne jej nauki są twoją pasją, to warto zapoznać się z ofertą edukacyjną Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Zobacz film prezentujący Wydział, którego siedziba jest najwyższym budynkiem akademickim w Polsce. Przekonaj się, jakiego rodzaju badania prowadzą światowej klasy naukowcy! czytaj dalej »

opublikowano 9 stycznia 2012
UŚ › Wiadomości

Noc biologów 2012

Poznaj świat biologii i biotechnologii

Noc Biologów to okazja do spotkania się ze współczesną biologią i biotechnologią. Już w piątek 13 stycznia od 16.00 Wydział Biologii i Ochrony Środowiska UŚ zaprasza na ulicę Bankową 9 i Jagiellońską 28. W trakcie Nocy Biologów będzie można dowiedzieć się co dzieje się w laboratoriach, jak wyekstrahować DNA, zobaczyć wspaniały i tajemniczy świat roślin, zwierząt i bakterii w mikroskopie. czytaj dalej »

opublikowano 7 stycznia 2012
UŚ › Wiadomości

Zapraszamy na Bal studenta

Jedyne takie wydarzenie już 13 stycznia!

Zaczyna się karnawał, a wraz z nim pora na najwspanialsze zabawy. Przed nami kolejny Bal Studenta, który odbędzie się w piątek 13 stycznia. Motywem przewodnim zabawy będzie karnawał wenecki. UŚ TV zaprasza na tą jedyną w swoim rodzaju imprezę! czytaj dalej »

opublikowano 5 stycznia 2012
UŚ › Wydarzenia

Uroczystość nadania Doktoratu honoris causa prof. Pisarkowi

7 grudnia 2011 r. prof. Walery Pisarek otrzymał tytuł Doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tej niezwykłej uroczystości. czytaj dalej »

opublikowano 2 stycznia 2012
UŚ › Wydarzenia

Noworoczne postanowienia na zielono

Żyjmy ekologicznie!

Nowy rok to czas, w którym wyznaczamy sobie nowe cele i staramy się realizować postanowienia. Chcielibyśmy, żeby wśród tych licznych postanowień było także dążenie do bardziej ekologicznego trybu życia. Właśnie dlatego przypominamy o 5. Festiwalu Kultury Ekologicznej "Zielono mi", którego organizatorami byli Kinoteatr Rialto oraz dr Ryszard Kulik i prof. Piotr Skubała (pracownicy naukowi UŚ). czytaj dalej »

opublikowano 30 grudnia 2011
UŚ › Wydarzenia

Obchody dnia świętej Łucji na Wydziale Filologicznym

21 grudnia na Wydziale Filologicznym UŚ po raz kolejny celebrowano pochodzące ze Szwecji święto - dzień św. Łucji. Wydarzenie rozpoczęło się przejściem tradycyjnego orszaku i śpiewem pieśni "Sankta Lucia". Następnie zgromadzeni w gmachu Wydziału śpiewali tradycyjne kolędy i obserwowali m.in. pokazy tańca. czytaj dalej »

opublikowano 29 grudnia 2011
Kultura › Wydarzenia

Kiosk w Rondzie sztuki

Wystawa rodem z Mołdawi w Katowicach

Wystawa Chiosc / Kiosk na którą zaprasza Rondo Sztuki, to rezultat współpracy Pracowni Działań Interdyscyplinarnych Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach z kuratorem i dyrektorem Stowarzyszenia Artystycznego Oberliht z Kiszyniowa, Vladimirem Us. Na wystawie, ktorą do 5 stycznia można oglądać w katowickim Rondzie Sztuki, zaprezentowanych jest kilka projektów powstałych dla i wokół Chiosku. czytaj dalej »

opublikowano 29 grudnia 2011
UŚ › E-learning

Wykłady w UŚ TV - jak bronić Ziemię przed zagładą z kosmosu?

Kolejne wykłady TED Talks

UŚ TV prezentuje kolejne wykłady przygotowane przez TED Talks. Phil Plait opowie o obronie naszej planety przed kosmiczną zagładą, a Charles Limb zastanowi się nad doświadczaniem muzyki przez osoby z implantami ślimakowymi. Polecamy! czytaj dalej »