opublikowano 6 listopada 2015
UŚ › O Uczelni

Poradnik dra Primo dla studentów

Przypominamy poradnik dra Primo dla wszystkich studentów UŚ

Dr Primo zaprasza wszystkich studentów do obejrzenia jego poradnika, który powstał we współpracy z Fridą, Jurkiem, Marysią i Filipem. Dowiecie się z niego wszystkich informacji potrzebnych studentom (nie tylko pierwszego roku). W poradniku usłyszycie o sprawach socjalnych, wyjazdach zagranicznych czy o aspektach prawnych zw. ze studeiowaniem. czytaj dalej »

opublikowano 6 listopada 2015
UŚ › Wiadomości

Nowe Informacje UŚ TV

Jacek Wolnarek zaprasza na pierwsze listopadowe Informacje UŚ TV

Zapraszamy do oglądania pierwszego w tym miesiącu wydania informacji UŚ TV, które przedstawi Jacek Wolnarek. czytaj dalej »

opublikowano 21 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Otwarcie wystawy "Autostrada dźwięku"

Czy chcesz zobaczyć... dźwięk?

We wtorek 20 października 2015 r. o godz. 9.30 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się otwarcie wystawy interaktywnej „Autostrada Dźwięku” w ramach projektu edukacyjnego „Instytut Odkrywania Tajemnic”. czytaj dalej »

opublikowano 7 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Inauguracja Akademickiego Centrum Sukcesu – AkCeS

Szansa dla studentów!

6 października 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbyło się uroczyste otwarcie Akademickiego Centrum Sukcesu (AkCeS). Centrum, które podlega Instytutowi Socjologii UŚ, powstało z inicjatywy francuskiej Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (AUF) i stanowi część europejskiej sieci Centre de réussite universitaire (CRU) liczącej 26 placówek znajdujących się w Europie Środkowej i Wschodniej. Powstanie polskiego oddziału w Katowicach jest efektem umowy podpisanej w 2014 roku przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i dyrektora Biura Regionalnego Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (BECO) Fabiena Floriego. Akademickie Centrum Sukcesu (AkCeS) na Uniwersytecie Śląskim jest jak dotąd jedyną polską placówką należącą do sieci CRU w Polsce. czytaj dalej »

opublikowano 1 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Węglokoks wspomaga UŚ TV

Grupa Kapitałowa Węglokoks wspomaga UŚ TV

Grupa Kapitałowa Węglokoks wspiera działalność Telewizji Internetowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. czytaj dalej »

opublikowano 16 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego w Chorzowie

Polskie światło...co to jest?

KSUPS, czyli Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego już po raz jedenasty zebrało wokół siebie naukowców z całego świata. Tegoroczna edycja odbyła się w Chorzowie a w ciągu czterech dni jej trwania odbyło się ponad 50 wykładów i sesji plenarnych. czytaj dalej »

opublikowano 16 września 2015
UŚ › Wydarzenia
opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

Zamieszkaj w cieszyńskim Domu Studenta!

Cieszyn- miasto artystów!

Cieszyn posiada swój niepowtarzalny klimat, także jeśli chodzi o życie studenckie! Jakie są plusy mieszkania w Domu Studenta? Zapraszamy Was na wspólną podróż po akademikach Uniwersytet Śląski w Katowicach. czytaj dalej »

opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

Ligockie akademiki witają!

Katowickie domy studenta mają swój klimat!

Sosnowiec, Cieszyn, Katowice - trzy miasta studenckie mające swój niepowtarzalny klimat. Jakie są plusy mieszkania w Domu Studenta? Jak wygląda życie akademickie? Zapraszamy Was na wspólną podróż po akademikach. Katowicka Ligota kojarzy się przede wszystkim z akademikami Uniwersytet Śląski w Katowicach. Z naszą kamerą odwiedziliśmy zakamarki Domu Studenta - niektórzy mówią, że to wejście do piekła... udowodnimy, że wcale tak źle nie jest! czytaj dalej »

opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

A może by tak… do Sosnowca?

Zapraszamy do sosnowieckich akademików!

Studentko, studencie! Wakacje dobiegają końca, więc pora zastanowić się nad przyszłym miejscem zamieszkania. Jesteście ciekawi, jak wygląda życie akademickie i jakie warunki czekają na przyszłych mieszkańców Domu Studenta? Zapraszamy Was na podróż po akademikach Uniwersytetu Śląskiego znajdujących się w Sosnowcu. czytaj dalej »