opublikowano 30 września 2016
UŚ › Wydarzenia

XLIX Inauguracja Roku Akademickiego na żywo

Zapraszamy do oglądania już 3 października o 11.00

W poniedziałek 3 października 2016 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje czterdziesty dziewiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 na Wydziale Nauk Społecznych w auli im. Kazimierza Popiołka. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w inauguracji. Transmisję on-line na żywo będzie można oglądać na stronie Telewizji Internetowej UŚ od godziny 11.00. czytaj dalej »

opublikowano 14 lipca 2016
UŚ › Wydarzenia

VI Światowy Kongres Polonistów

W czerwcu na Uniwersytecie Śląskim odbywał się VI Światowy Kongres Polonistów, który przyciągnął do Katowic ekspertów z całego świata. czytaj dalej »

opublikowano 5 lipca 2016
UŚ › Wydarzenia

LAG w Cieszynie!

...czyli Letnia Akademia Gier 2016

Kolejna edycja festiwalu organizowanego przez UŚ cieszyła się wielkim zainteresowaniem ze strony projektantów, graczy oraz sympatyków gier komputerowych. czytaj dalej »

opublikowano 1 lipca 2016
UŚ › Wiadomości

Nowe kierunki na UŚ

Wraz ze zbliżającym się nowym rokiem akademickim Uniwersytet Śląski przedstawia swoją ofertę dydaktyczną, poszerzoną o kierunki takie jak np. turystyka. czytaj dalej »

opublikowano 29 czerwca 2016
UŚ › Wydarzenia

Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ

Na terenie osiedla akademickiego w Katowicach-Ligocie Uniwersytet Śląski i Stowarzyszenie Absolwentów UŚ zorganizowały Piknik Uniwersytetu Śląskiego i Zjazd Absolwentów UŚ. czytaj dalej »

opublikowano 27 czerwca 2016
UŚ › Wydarzenia

Gala wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

W auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyła się gala wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia. czytaj dalej »

opublikowano 22 czerwca 2016
UŚ › Wydarzenia

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Marii Delaperrière

Zapraszamy na transmisję online

Już o 9.45 zapraszamy do oglądania transmisji online na żywo z uroczystości nadania tytułu doktora honoris causa prof. Marii Delaperrière. Wydarzenie zorganizowano w ramach VI Światowego Kongresu Polonistów. czytaj dalej »

opublikowano 16 czerwca 2016
UŚ › O Uczelni

Ratujmy Puszczę Białowieską

Czy Puszcza Białowieska, nasz największy skarb przyrodniczy, podziwiany w całym świecie, przetrwa, czy stanie się kolejnym lasem gospodarczym? czytaj dalej »

opublikowano 15 czerwca 2016
UŚ › Wydarzenia
opublikowano 15 czerwca 2016
UŚ › Wydarzenia

Narody POLARKNOW

Pasjonaci z wielką wiedzą

Nagrody POLARKNOW są przyznawane za wybitnie osiągnięcia naukowe w dziedzinie nauk o ziemii. Zobaczcie nasz materiał z tego wydarzenia! czytaj dalej »