opublikowano 27 kwietnia 2016
UŚ › O Uczelni

Radio Egida w eterze - sonda!

Słuchaj na 96,9!

Radio Egida ponownie gra dla nas w eterze na terenie Katowic! Studenci z naszego studenckiego radia zapewnią wiele dobrej muzyki oraz porozmawiają o problemach studentów. My zapytaliśmy co katowiczanie wiedzą o naszym radiu. czytaj dalej »

opublikowano 22 kwietnia 2016
UŚ › Wydarzenia

Konkurs dziennikarski im. Krystyny Bochenek

O Śląsku okiem dziennikarza

Kolejna edycja konkursu dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek rozstrzygnięta! Zobaczcie naszą relację w tego wydarzenia! czytaj dalej »

opublikowano 22 kwietnia 2016
UŚ › Wydarzenia

Kongres historyków języka

Od 13 do 15 kwietnia Uniwersytet Śląski był gospodarzem Kongresu Historii Języka. Spotkanie lingwistów diachronicznych z całej Polski przebiegało pod hasłem "Językoznawstwo historyczne – w trosce o przyszłość, w poszanowaniu przeszłości". W związku z konferencją na Wydziale Filologicznym UŚ w Katowicach odbyła się uroczystość nadania Instytutowi Języka Polskiego UŚ imienia prof. Ireny Bajerowej czytaj dalej »

opublikowano 20 kwietnia 2016
UŚ › Wydarzenia

Dni otwarte PiPs

„Spotkanie z nauką i życiem studenckim…”, pod takim hasłem odbył się Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. W programie wydarzenia odbyły się zajęcia w laboratorium psychologicznym, gra terenowa „Odnaleźć klucz do Komnaty Tajemnic”, zajęcia ruchowe, a także różnorodne warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 11 marca 2016
UŚ › Wydarzenia

Wikingowie - (nie tacy) groźni wojownicy

Waleczny ród!

Wiking - potężny mężczyzna z toporem w rękach i hełmem z rogami na głowie? Taki stereotyp wikinga panuje w dzisiejszym świecie. Czy tak było naprawdę? Jak duży wpływ na współczesny świat miała ta kultura? Odpowiedzi na te pytania można było usłyszeć podczas serii gościnnych wykładów na temat Skandynawii i historii wikingów. W zajęciach uczestniczył min. Björn Bandlien z Norweskiego Uniwersytetu HBV. czytaj dalej »

opublikowano 9 marca 2016
UŚ › Wydarzenia

„Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”

W Polsce nadużywamy leków przeciwbólowych i suplementów diety

Uniwersytet Śląski inauguruje kampanii społecznej „Granatem w (prze)dawkowanie. UŚwiadamiamy”, organizowanej przez Uniwersytet Śląski, Szpital Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach oraz CenterMed. czytaj dalej »

opublikowano 9 marca 2016
UŚ › Wydarzenia

Nowoczesne Zarządzanie Biznesem na UŚ

Duże zainteresowanie pierwszymi zajęciami modułu

Ruszył moduł „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe” w ramach Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem. Formuła programu oparta jest na realizacji wykładów prowadzonych zarówno przez praktyków reprezentujących partnerów, jak i nauczycieli akademickich i koordynatorów NZB. Pierwsze zajęcia dla studentów i wszystkich zainteresowanych odbyły się 1 marca na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. czytaj dalej »

opublikowano 29 lutego 2016
UŚ › Wydarzenia

Rusza Pierwsze w Polsce seminarium „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”

Już jutro o godz. 11. na WPiA UŚ

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem powstał z inicjatywy Związku Banków Polskich i obecnie prowadzony jest na 122 polskich uczelniach, w tym na Uniwersytecie Śląskim. Program realizowany jest w przeświadczeniu, że połączenie doświadczeń dydaktycznych i naukowych z wiedzą praktyczną pozwoli na lepsze przygotowanie odbiorców do wykorzystania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy zawodowej. czytaj dalej »

opublikowano 19 lutego 2016
UŚ › Wydarzenia

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem uruchamia nowy projekt o oszczędzaniu i inwestowaniu!

Zapraszamy do udziału w projekcie UŚ i ZBP. Nowoczesne Zarządzanie Biznesem to Program, z którego możecie dowiedzieć się m.in. jak oszczędzać i jak inwestować. Już 1 marca w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim nastąpi uroczysta inauguracja modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”. czytaj dalej »