opublikowano 6 maja 2015
UŚ › Programy

Studencka Lista Przebojów odc. 12

Zapraszamy na kolejne notowanie Studenckiej Listy Przebojów!

Dziś bez ściemy i żadnych Andrew Bębenków witają się z Wami jedyny i słuszny Andrzej Bambynek i niezmiennie Marta Gawęcka. Słuchajcie nas w każdą środę o 20.00 na www.egida.us.edu.pl! czytaj dalej »

opublikowano 6 maja 2015
UŚ › O Uczelni

Podsumowanie projektu BIOGEO-SILESIA ORSIP

W Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, 5 maja 2015 roku, odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Ogólnodostępna baza danych bio- i georóżnorodności województwa śląskiego – integralna część otwartego regionalnego systemu informacji przestrzennej, BIOGEO-SILESIA ORSIP, którego celem było stworzenie i rozwój regionalnego systemu informacji oraz baz danych o środowisku województwa śląskiego w zakresie przyrody ożywionej i nieożywionej. czytaj dalej »

opublikowano 5 maja 2015
UŚ › O Uczelni

FAZA & SPAZM Festiwal 2015

Kolejna edycja imprezy za nami

FAZA i SPAZM reaktywowane! Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych oraz Studencki Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych po raz kolejny stworzyły warunki dla zainteresowanych zespołów do zaprezentowania się przed szerszą publicznością. czytaj dalej »

opublikowano 29 kwietnia 2015
UŚ › O Uczelni

Dwa nowe żłobki UŚ!

Atrakcyjna oferta dla pracowników i studentów

Uniwersytet Śląski uruchomi dwa kolejne żłobki! W związku z otrzymaniem dofinansowania na uruchomienie dwóch kolejnych placówek, uczelnia poszerzy swą ofertę dla studentów i pracowników z Katowic oraz Cieszyna. czytaj dalej »

opublikowano 27 kwietnia 2015
UŚ › Wydarzenia

Rozdanie świadectw w Maczku!

Młodzi żacy na ostatniej prostej

W IV LO im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach w ostatni piątek rozdano świadectwa wszystkim absolwentom szkoły pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 27 kwietnia 2015
UŚ › Wydarzenia

II edycja Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej

Celem tegorocznego spotkania jest zaprezentowanie stanowisk i wymiana poglądów reprezentantów świata medycyny i prawa między innymi w zakresie opiniowania w sprawach błędów medycznych, etyki w zawodzie lekarza i adwokata, a także transplantologii oraz problematyki z zakresu różnicowania płci z punktu widzenia lekarza i prawnika oraz finansowania świadczeń medycznych. czytaj dalej »

opublikowano 24 kwietnia 2015
UŚ › O Uczelni

Noc Naukowców w I LO w Chorzowie!

I Noc Naukowców organizowana wspólnymi siłami przez Uniwersytet Śląski oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyła się 13 kwietnia własnie w budynku Liceum. czytaj dalej »

opublikowano 21 kwietnia 2015
UŚ › Wydarzenia

Absolwent marca: Mikołaj Wicher

Gry "na żywo" to jego pasja!

W ramach trzeciej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją” wybrano absolwenta marca 2015 r., którym został Mikołaj Wicher, absolwent kulturoznawstwa na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego.Osiągnięcia artystyczne Mikołaja Wichera wiążą się z jego pasją, jaką są gry LARP (live action role-playing), w które gra od prawie dziesięciu lat, a od pięciu je tworzy. czytaj dalej »

opublikowano 21 kwietnia 2015
UŚ › Programy

Studencka Lista Przebojów odc. 11

Notowanie #24 Studenckiej Listy Przebojów dziś na www.egida.us.edu.pl!

Słuchajcie Marty i Andrzeja już o godz. 20.00! Ale zanim, zobaczcie jakie propozycje wylosowali dla Was prowadzący i jakie utwory królowały w tamtym tygodniu. czytaj dalej »