opublikowano 13 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”

Wpadnijcie 18 maja a Bankową!

18 maja 2015 roku odbędzie się akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”, która propaguje zdrowy styl życia, właściwe odżywanie oraz regularne korzystanie z badań profilaktycznych i rehabilitacji. czytaj dalej »

opublikowano 12 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

IV Symulacja Konferencji pt. „Wielojęzyczność w Unii Europejskiej”

UŚ na językach!

W Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, 11 maja odbyła się konferencja pt. "Wielojęzyczność w Unii Europejskiej". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 12 maja 2015
UŚ › Programy

Studencka Lista Przebojów odc. 13

Prezentujemy 13. odcinek Studenckiej Listy!

Tada! Oto odcinek 13. Studenckiej Listy Przebojów. Jak zwykle Gawi i Andrzej przedstawiają Wam top 3 ubiegłego tygodnia oraz losują Wasze propozycje. Słuchajcie ich w każdą środę o 20.00 na www.egida.us.edu.pl! czytaj dalej »

opublikowano 6 maja 2015
UŚ › Programy

Studencka Lista Przebojów odc. 12

Zapraszamy na kolejne notowanie Studenckiej Listy Przebojów!

Dziś bez ściemy i żadnych Andrew Bębenków witają się z Wami jedyny i słuszny Andrzej Bambynek i niezmiennie Marta Gawęcka. Słuchajcie nas w każdą środę o 20.00 na www.egida.us.edu.pl! czytaj dalej »

opublikowano 6 maja 2015
UŚ › O Uczelni

Podsumowanie projektu BIOGEO-SILESIA ORSIP

W Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, 5 maja 2015 roku, odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Ogólnodostępna baza danych bio- i georóżnorodności województwa śląskiego – integralna część otwartego regionalnego systemu informacji przestrzennej, BIOGEO-SILESIA ORSIP, którego celem było stworzenie i rozwój regionalnego systemu informacji oraz baz danych o środowisku województwa śląskiego w zakresie przyrody ożywionej i nieożywionej. czytaj dalej »

opublikowano 5 maja 2015
UŚ › O Uczelni

FAZA & SPAZM Festiwal 2015

Kolejna edycja imprezy za nami

FAZA i SPAZM reaktywowane! Festiwal Amatorskich Zespołów Artystycznych oraz Studencki Przegląd Amatorskich Zespołów Muzycznych po raz kolejny stworzyły warunki dla zainteresowanych zespołów do zaprezentowania się przed szerszą publicznością. czytaj dalej »

opublikowano 29 kwietnia 2015
UŚ › O Uczelni

Dwa nowe żłobki UŚ!

Atrakcyjna oferta dla pracowników i studentów

Uniwersytet Śląski uruchomi dwa kolejne żłobki! W związku z otrzymaniem dofinansowania na uruchomienie dwóch kolejnych placówek, uczelnia poszerzy swą ofertę dla studentów i pracowników z Katowic oraz Cieszyna. czytaj dalej »

opublikowano 27 kwietnia 2015
UŚ › Wydarzenia

Rozdanie świadectw w Maczku!

Młodzi żacy na ostatniej prostej

W IV LO im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach w ostatni piątek rozdano świadectwa wszystkim absolwentom szkoły pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »

opublikowano 27 kwietnia 2015
UŚ › Wydarzenia

II edycja Śląskiej Konferencji Medyczno-Prawnej

Celem tegorocznego spotkania jest zaprezentowanie stanowisk i wymiana poglądów reprezentantów świata medycyny i prawa między innymi w zakresie opiniowania w sprawach błędów medycznych, etyki w zawodzie lekarza i adwokata, a także transplantologii oraz problematyki z zakresu różnicowania płci z punktu widzenia lekarza i prawnika oraz finansowania świadczeń medycznych. czytaj dalej »