opublikowano 15 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

Czy wiesz że? Pareidolia

UŚ TV wyjaśnia

"Czy wiesz że?" to cykl materiałów, w którym naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim wyjąśniają wybrane przez nas pojęcia. Częścią z nich posługujemy się codziennie, ale okazuje się, że nie do końca rozumiemy ich znaczenie. Część, to pojęcia, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Dzisiaj - PAREIDOLIA. czytaj dalej »

opublikowano 11 czerwca 2015
Kultura

Kabaret Młodych Panów w rozmowie z UŚ TV

Komu chcą odebrać show?

Weszliśmy za kulisy juwenaliowego Kabaretonu i pogadaliśmy z chłopakami z Kabaretu Młodych Panów Posłuchajcie jak gra im się na ojczystej ziemi, jakie przywileje wynikają z bycia sławnym i komu chcą odebrać show! czytaj dalej »

opublikowano 29 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Prezentowy zawrót głowy na Dzień Dziecka!

Pamiętajcie o swoich pociecach!

Każde dziecko, to mniejsze i to większe, wyczekuje tego dnia z niecierpliwością. czytaj dalej »

opublikowano 27 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

UŚwiadamiamy: zmień się na lata

Dbaj o siebie! Zawsze!

Wraz ze Szpitalem Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach Uniwersytet Śląski zachęca do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia! Zobaczcie nasz materiał! czytaj dalej »

opublikowano 27 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Akademickie Mistrzostwa Polski - Aerobik sportowy

Mistrzostwo kontroli nad własnym ciałem

W dniach 24 - 26 kwietnia 2015r. na katowickiej hali Kolejarz odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Zawody organizowane przez AZS UŚ Katowice cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród zawodników i kibiców z całego kraju. Zobaczcie nasz materiał! czytaj dalej »

opublikowano 27 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki

Archiwizacja, digitalizacja...pamięć!

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbywał się XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki – największa w Polsce konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z archiwistyką. Tegoroczna XVII edycja odbyła się w Katowicach, które już po raz trzeci gościliśmy studentów i doktorantów z ośrodków akademickich z całej Polski. czytaj dalej »

opublikowano 14 maja 2015
Kultura

Flesz Kulturalnie-Imprezowy odc. 13

Śląsk wydarzeniami kulturalno-imprezowymi stoi!

Śląsk jak zwykle w imprezowym nastroju, zobaczcie więc jakich wydarzeń nie możecie przegapić. Zapraszamy na kolejny odcinek Flesza Kulturalnie-Imprezowego. czytaj dalej »

opublikowano 13 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”

Wpadnijcie 18 maja a Bankową!

18 maja 2015 roku odbędzie się akcja społeczna pn. „UŚwiadamiamy: Zmień się na lata!”, która propaguje zdrowy styl życia, właściwe odżywanie oraz regularne korzystanie z badań profilaktycznych i rehabilitacji. czytaj dalej »

opublikowano 12 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

IV Symulacja Konferencji pt. „Wielojęzyczność w Unii Europejskiej”

UŚ na językach!

W Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, 11 maja odbyła się konferencja pt. "Wielojęzyczność w Unii Europejskiej". Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tego wydarzenia. czytaj dalej »

opublikowano 12 maja 2015
UŚ › Programy

Studencka Lista Przebojów odc. 13

Prezentujemy 13. odcinek Studenckiej Listy!

Tada! Oto odcinek 13. Studenckiej Listy Przebojów. Jak zwykle Gawi i Andrzej przedstawiają Wam top 3 ubiegłego tygodnia oraz losują Wasze propozycje. Słuchajcie ich w każdą środę o 20.00 na www.egida.us.edu.pl! czytaj dalej »