opublikowano 7 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni

Studia Miejskie

Wszystko o mieście!

W dobie coraz prężnie rozwijającej się urbanizacji - niezbędna jest znajomość do badania i kreowania miast. Kto stanie się badaczem i projektantem aglomeracji? Z pewnością absolwent studiów miejskich - nowego kierunku na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach​! czytaj dalej »

opublikowano 24 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia na Uniwersytecie Śląskim

Gala Śląskich Asów i Wyróżnienia Rektora UŚ

Co roku w czerwcu na Uniwersytecie Śląskim odbywają się dwa ważne wydarzenia, które mają na celu uhonorowanie studentów i licealistów za ciężką pracę na rzecz ich pasji. Zobaczcie nasz materiał z tych wydarzeń. czytaj dalej »

opublikowano 17 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

WampirUŚ. Bezpieczne wakacje znowu na Bankowej

Oddajemy krew

Oddaliście krew w autobusach na Bankowej? Mamy dla was krótki materiał z WampirUŚ na Bankowej. W tym roku atrakcji było wyjątkowo dużo. Poza oddawaniem krwi można było na przykład porozmawiać z funkcjonariuszami Izby Celnej i dowiedzieć się czego lepiej nie przywozić z wakacyjnych wojaży. czytaj dalej »

opublikowano 15 czerwca 2015
UŚ › Wydarzenia

Czy wiesz że? Pareidolia

UŚ TV wyjaśnia

"Czy wiesz że?" to cykl materiałów, w którym naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim wyjąśniają wybrane przez nas pojęcia. Częścią z nich posługujemy się codziennie, ale okazuje się, że nie do końca rozumiemy ich znaczenie. Część, to pojęcia, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia. Dzisiaj - PAREIDOLIA. czytaj dalej »

opublikowano 11 czerwca 2015
Kultura

Kabaret Młodych Panów w rozmowie z UŚ TV

Komu chcą odebrać show?

Weszliśmy za kulisy juwenaliowego Kabaretonu i pogadaliśmy z chłopakami z Kabaretu Młodych Panów Posłuchajcie jak gra im się na ojczystej ziemi, jakie przywileje wynikają z bycia sławnym i komu chcą odebrać show! czytaj dalej »

opublikowano 29 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Prezentowy zawrót głowy na Dzień Dziecka!

Pamiętajcie o swoich pociecach!

Każde dziecko, to mniejsze i to większe, wyczekuje tego dnia z niecierpliwością. czytaj dalej »

opublikowano 27 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

UŚwiadamiamy: zmień się na lata

Dbaj o siebie! Zawsze!

Wraz ze Szpitalem Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach Uniwersytet Śląski zachęca do badań profilaktycznych i zdrowego stylu życia! Zobaczcie nasz materiał! czytaj dalej »

opublikowano 27 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

Akademickie Mistrzostwa Polski - Aerobik sportowy

Mistrzostwo kontroli nad własnym ciałem

W dniach 24 - 26 kwietnia 2015r. na katowickiej hali Kolejarz odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Aerobiku Sportowym. Zawody organizowane przez AZS UŚ Katowice cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród zawodników i kibiców z całego kraju. Zobaczcie nasz materiał! czytaj dalej »

opublikowano 27 maja 2015
UŚ › Wydarzenia

XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki

Archiwizacja, digitalizacja...pamięć!

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbywał się XVII Ogólnopolski Zjazd Studentów Archiwistyki – największa w Polsce konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z archiwistyką. Tegoroczna XVII edycja odbyła się w Katowicach, które już po raz trzeci gościliśmy studentów i doktorantów z ośrodków akademickich z całej Polski. czytaj dalej »

opublikowano 14 maja 2015
Kultura

Flesz Kulturalnie-Imprezowy odc. 13

Śląsk wydarzeniami kulturalno-imprezowymi stoi!

Śląsk jak zwykle w imprezowym nastroju, zobaczcie więc jakich wydarzeń nie możecie przegapić. Zapraszamy na kolejny odcinek Flesza Kulturalnie-Imprezowego. czytaj dalej »