opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

Zamieszkaj w cieszyńskim Domu Studenta!

Cieszyn- miasto artystów!

Cieszyn posiada swój niepowtarzalny klimat, także jeśli chodzi o życie studenckie! Jakie są plusy mieszkania w Domu Studenta? Zapraszamy Was na wspólną podróż po akademikach Uniwersytet Śląski w Katowicach. czytaj dalej »

opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

Ligockie akademiki witają!

Katowickie domy studenta mają swój klimat!

Sosnowiec, Cieszyn, Katowice - trzy miasta studenckie mające swój niepowtarzalny klimat. Jakie są plusy mieszkania w Domu Studenta? Jak wygląda życie akademickie? Zapraszamy Was na wspólną podróż po akademikach. Katowicka Ligota kojarzy się przede wszystkim z akademikami Uniwersytet Śląski w Katowicach. Z naszą kamerą odwiedziliśmy zakamarki Domu Studenta - niektórzy mówią, że to wejście do piekła... udowodnimy, że wcale tak źle nie jest! czytaj dalej »

opublikowano 11 września 2015
UŚ › O Uczelni

A może by tak… do Sosnowca?

Zapraszamy do sosnowieckich akademików!

Studentko, studencie! Wakacje dobiegają końca, więc pora zastanowić się nad przyszłym miejscem zamieszkania. Jesteście ciekawi, jak wygląda życie akademickie i jakie warunki czekają na przyszłych mieszkańców Domu Studenta? Zapraszamy Was na podróż po akademikach Uniwersytetu Śląskiego znajdujących się w Sosnowcu. czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › O Uczelni

Studia podyplomowe: Transl@tor

Tłumaczenie w chmurze

Język angielski Ci niestraszny? Jesteś tłumaczem i chcesz nauczyć się nowych technologii w tłumaczeniu? Studia Podyplomowe "Transl@tor: technologie informatyczne wspomagające tłumaczenie" są dla Ciebie! czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Letnia Akademia Gier 2015

Granie i tworzenie!

Letnia Akademia Gier, znana także jako LAG, powróciła do Cieszyna! Przez blisko tydzień studenci zainteresowani pracą w branży rozrywki wirtualnej rywalizowali między sobą, tworząc w pełni działające prototypy gier komputerowych. Sześć drużyn podjęło to wyzwanie - sprawdźcie naszą relację z prezentacji ich prac, która w tym roku odbyła się na deskach cieszyńskiego Teatru im. Adama Mickiewicza! czytaj dalej »

opublikowano 7 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Akademia Dyplomacji

...dla każdego!

Akademia Dyplomacji to inicjatywa edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego skierowana do polityków, urzędników, a także studentów zainteresowanych etykietą dyplomatyczną, międzynarodowymi stosunkami politycznymi i gospodarczymi oraz polityką zagraniczną. Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości wręczenia certyfikatów absolwentom Akademii Dyplomacji. czytaj dalej »

opublikowano 2 września 2015
UŚ › O Uczelni

Życzenia JM Rektora UŚ z okazji urodzin Katowic

W tym roku nasze miasto uniwersyteckie obchodzi jubileusz 150-lecia. Z okazji jubileuszu życzenia miastu uniwersyteckiemu i jego mieszkańcom złożył JM Rektor UŚ prof. Wiesław Banyś. czytaj dalej »

opublikowano 26 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni
opublikowano 24 sierpnia 2015
UŚ › O Uczelni

Podyplomowe studia „Społeczeństwo prosumenckie"

Sami robimy energię!

Podyplomowe studia „Społeczeństwo prosumenckie – prosumencka energetyka” to innowacyjna oferta edukacyjna Uniwersytetu Śląskiego zakładająca połączenie kilku obszarów, tj.: ochrony środowiska, wzorców społecznych, uwarunkowań kulturowych, prawnych, ekonomicznych oraz rozwiązań technologicznych. czytaj dalej »

opublikowano 24 sierpnia 2015
UŚ › Wydarzenia

Taki mamy klimat...w Polsce!

Zmienna pogoda? Wyjaśniamy!

Czasem słońce, czasem deszcz… Pogoda w te wakacje jest bardzo zmienna! Sprawdźcie, co na temat pogody sądzi nasz ekspert! czytaj dalej »