opublikowano 19 listopada 2015
UŚ › Wydarzenia
opublikowano 16 listopada 2015
UŚ › Wiadomości

Informacje UŚTV Listopad/3

Kolejne wydanie Informacji już jest!

Zapraszamy! czytaj dalej »

opublikowano 10 listopada 2015
UŚ › Wydarzenia

Milion czytelników CINiBA

Wspólną bibliotekę UŚ i UE odwiedziło już milion osób!

Dzisiaj w Cinibie pojawil sie milionowy czytelnik! Został nim Mateusz Gemborski z Uniwersytetu Ekonomicznego, ktory dostal od biblioteki prezenty, m.in czytnik e-booków. Pracownicy postanowili uczcić to wydarzenie tortem dla wszystkich obecnych w bibliotece. czytaj dalej »

opublikowano 6 listopada 2015
UŚ › O Uczelni

Poradnik dra Primo dla studentów

Przypominamy poradnik dra Primo dla wszystkich studentów UŚ

Dr Primo zaprasza wszystkich studentów do obejrzenia jego poradnika, który powstał we współpracy z Fridą, Jurkiem, Marysią i Filipem. Dowiecie się z niego wszystkich informacji potrzebnych studentom (nie tylko pierwszego roku). W poradniku usłyszycie o sprawach socjalnych, wyjazdach zagranicznych czy o aspektach prawnych zw. ze studeiowaniem. czytaj dalej »

opublikowano 6 listopada 2015
UŚ › Wiadomości

Nowe Informacje UŚ TV

Jacek Wolnarek zaprasza na pierwsze listopadowe Informacje UŚ TV

Zapraszamy do oglądania pierwszego w tym miesiącu wydania informacji UŚ TV, które przedstawi Jacek Wolnarek. czytaj dalej »

opublikowano 21 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Otwarcie wystawy "Autostrada dźwięku"

Czy chcesz zobaczyć... dźwięk?

We wtorek 20 października 2015 r. o godz. 9.30 w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Uniwersytecka 4) odbędzie się otwarcie wystawy interaktywnej „Autostrada Dźwięku” w ramach projektu edukacyjnego „Instytut Odkrywania Tajemnic”. czytaj dalej »

opublikowano 7 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Inauguracja Akademickiego Centrum Sukcesu – AkCeS

Szansa dla studentów!

6 października 2015 r. na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odbyło się uroczyste otwarcie Akademickiego Centrum Sukcesu (AkCeS). Centrum, które podlega Instytutowi Socjologii UŚ, powstało z inicjatywy francuskiej Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (AUF) i stanowi część europejskiej sieci Centre de réussite universitaire (CRU) liczącej 26 placówek znajdujących się w Europie Środkowej i Wschodniej. Powstanie polskiego oddziału w Katowicach jest efektem umowy podpisanej w 2014 roku przez JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia i dyrektora Biura Regionalnego Agencji Uniwersyteckiej ds. Frankofonii (BECO) Fabiena Floriego. Akademickie Centrum Sukcesu (AkCeS) na Uniwersytecie Śląskim jest jak dotąd jedyną polską placówką należącą do sieci CRU w Polsce. czytaj dalej »

opublikowano 1 października 2015
UŚ › Wydarzenia

Węglokoks wspomaga UŚ TV

Grupa Kapitałowa Węglokoks wspomaga UŚ TV

Grupa Kapitałowa Węglokoks wspiera działalność Telewizji Internetowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. czytaj dalej »

opublikowano 16 września 2015
UŚ › Wydarzenia

Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego w Chorzowie

Polskie światło...co to jest?

KSUPS, czyli Krajowe Sympozjum Użytkowników Promieniowania Synchrotronowego już po raz jedenasty zebrało wokół siebie naukowców z całego świata. Tegoroczna edycja odbyła się w Chorzowie a w ciągu czterech dni jej trwania odbyło się ponad 50 wykładów i sesji plenarnych. czytaj dalej »

opublikowano 16 września 2015
UŚ › Wydarzenia