XXI uroczysty koncert akademicki z okazji święta uniwersytetu

UŚ świętuje swoje urodziny!

W programie koncertu: Karol Pyka, „Cantico delle Creature” do słów „Pieśni słonecznej” św. Franciszka z Asyżu na orkiestrę symfoniczną, instrumenty ceramiczne, chór i solistów oraz „Suita cieszyńska” na orkiestrę symfoniczną, chór i solistów.

Wykonawcy:

  • Akademicka Orkiestra Symfoniczna,
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”,
  • Izabella Zielecka-Panek – przygotowanie chóru,
  • Roksana Wardenga – mezzosopran,
  • Kamil Zdebel – baryton,
  • Karol Pyka – dyrygent,
  • utwory chóralne kompozytorów śląskich:
  • Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”,
  • Izabella Zielecka-Panek – dyrygent.
mp4:material/us_wydarzenia/2017-06-19_XXI_Koncert_akademicki_2017/Koncert_akademicki_bez_wykladu.mp4material/us_wydarzenia/2017-06-19_XXI_Koncert_akademicki_2017/Koncert_akademicki_bez_wykladu.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2017/06/xxi-uroczysty-koncert-akademicki-z-okazji-swieta-uniwersytetu1285

(Zamieść materiał na swojej stronie)

YouTube:

Zobacz również

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »

opublikowano 7 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Egzaminacyjny stres - jak sobie z nim radzić?

Poprawki...dopiero po wakacjach ;)

Większość studentów sesję ma już za sobą. Jednak są też tacy, którzy egzaminy będą zdawać także we wrześniu. To podwójny stres, z którym trzeba się uporać. Jak to zrobić? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, w którym dowiecie się jak pokonać stres towarzyszący egzaminom. czytaj dalej »