Wielkanoc oczami dzieci

Zmartwychwstanie Pańskie, powszechnie nazywane Wielkanocą, to święto o długiej tradycji chrześcijańskiej. Obchodzone jest w niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Środa Popielcowa rozpoczyna czas pokuty, czyli Wielki Post. Ważnym dniem jest również Niedziela Palmowa, upamiętniającą wjazd Chrystusa do Jerozolimy i rozpoczynająca Wielki Tydzień. Nasza reporterka Jacqueline Kuffel sprawdziła, co na temat zwyczajów wielkanocnych wiedzą dzieciaki z UŚ Dzieci.

 

mp4:material/us_wydarzenia/2017-04-21-wielkanoc/Wielkanoc_final.mp4material/us_wydarzenia/2017-04-21-wielkanoc/Wielkanoc_final.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2017/04/wielkanoc-oczami-dzieci1277

(Zamieść materiał na swojej stronie)

YouTube


Zobacz również

opublikowano 12 maja 2017
UŚ › Wydarzenia

VI Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek

Najważniejszy konkurs dla dziennikarzy na Śląsku!

21 kwietnia na scenie w Malarni Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VI Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek. czytaj dalej »

opublikowano 11 maja 2017
UŚ › Wydarzenia

Spotkania Ministra Jarosława Gowina z Rektorami

Debata o reformie

10 maja na Uniwersytecie Śląskim odbyło się spotkanie na którym Minister Jarosław Gowin rozmawiał z Rektorami śląskich Uniwersytetów i Szkół Wyższych o reformie szkolnictwa wyższego. czytaj dalej »

opublikowano 20 kwietnia 2017
UŚ › Wydarzenia

Latająca ULKA - inauguracja!

Nie próbujemy Was zrobić w balona!

Uniwersytet Śląski, zakupił pierwszy w Polsce uniwersytecki balon, który posłuży jako mobilna stacja meteorologiczna, badająca jakość powietrza na Śląsku. czytaj dalej »