OKIEM EKSPERTA #26: Wielkanocna tradycja

dr Grzegorz Odoj

Święta Wielkiej Nocy, oprócz istotnego wymiaru religijnego, są również czasem przepełnionym ludowymi symbolami i tradycjami. Skąd wziął się zwyczaj malowania jajek? I dlaczego prezenty przynosi zajączek? Na te pytania w naszym materiale odpowiedzi udziela dr Grzegorz Odoj.

 

mp4:material/us_wydarzenia/2017-04-21-oe_tradycja/OE Wielkanocna tradycja.mp4material/us_wydarzenia/2017-04-21-oe_tradycja/OE Wielkanocna tradycja.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2017/04/okiem-eksperta-26-wielkanocna-tradycja-dr-grzegorz-odoj1275

(Zamieść materiał na swojej stronie)

YouTube


Zobacz również

opublikowano 12 maja 2017
UŚ › Wydarzenia

VI Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek

Najważniejszy konkurs dla dziennikarzy na Śląsku!

21 kwietnia na scenie w Malarni Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach odbyło się uroczyste rozdanie nagród w VI Ogólnopolskim Konkursie Dziennikarskim im. Krystyny Bochenek. czytaj dalej »

opublikowano 11 maja 2017
UŚ › Wydarzenia

Spotkania Ministra Jarosława Gowina z Rektorami

Debata o reformie

10 maja na Uniwersytecie Śląskim odbyło się spotkanie na którym Minister Jarosław Gowin rozmawiał z Rektorami śląskich Uniwersytetów i Szkół Wyższych o reformie szkolnictwa wyższego. czytaj dalej »

opublikowano 20 kwietnia 2017
UŚ › Wydarzenia

Latająca ULKA - inauguracja!

Nie próbujemy Was zrobić w balona!

Uniwersytet Śląski, zakupił pierwszy w Polsce uniwersytecki balon, który posłuży jako mobilna stacja meteorologiczna, badająca jakość powietrza na Śląsku. czytaj dalej »