OKIEM EKSPERTA #21: Zmiana czasu (dr hab. Piotr Łaszczyca)

Okiem eksperta o trudnej kwestii porannego wstawania podczas zmiany czasu na letni

W nocy z soboty na niedzielę będziemy przesuwać wskazówki o godzinę do przodu. Jest to jednak tylko techniczna zmiana, do której przyzwyczaić się muszą zegary biologiczne naszego organizmu. O wpływie czasu i światła na samopoczucie człowieka porozmawialiśmy z dr. hab. Piotrem Łaszczycą z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

 

mp4:material/us_wydarzenia/2017-03-29_Zmiana_czasu/zmianaczasu.mp4material/us_wydarzenia/2017-03-29_Zmiana_czasu/zmianaczasu.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2017/03/okiem-eksperta-21-zmiana-czasu-dr-hab-piotr-laszczyca1265

(Zamieść materiał na swojej stronie)

YouTube

 

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »