Obchody Chińskiego Nowego Roku 2017

Początek roku w kopalni "Guido"!

W Kopalni Guido w Zabrzu miała miejsce Wielka Gala Szczęśliwego Chińskiego Nowego Roku, którą uświetnił występ artystów z Teatru Opery Pekińskiej prowincji Hubei, na który składał się specjalnie przygotowany na tę okoliczność program złożony z czterech aktów: „U zbiegu trzech dróg”, „Na ulicy”, „Niebianka rozsypuje kwiaty” oraz „Awantura w Niebiańskim Pałacu”. Występowi towarzyszył szereg atrakcji związanych z kulturą Chin: prezentacja tradycyjnych strojów z różnych prowincji, nauka sztuki makijażu czy pokaz wschodnich sztuk walki. W wydarzeniu udział wziął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk

 

mp4:material/us_wydarzenia/2017-02-06_chinski_nowy_rok/Obchody_Chinskiego_Nowego_Roku.mp4material/us_wydarzenia/2017-02-06_chinski_nowy_rok/Obchody_Chinskiego_Nowego_Roku.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2017/02/obchody-chinskiego-nowego-roku-20171225

(Zamieść materiał na swojej stronie)

 

Youtube:


 

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »