DKMS znów na UŚ

Ponad 970 tyś. zarejestrowanych potencjalnych dawców, ponad 3,5 tyś. osób podzieliło się już cząstką siebie, a ponad 7 tyś. Dni Dawcy Szpiku zostało już zorganizowanych!  W grudniu Studenci Uniwersytet Śląski w Katowicach organizują akcję rejestracji potencjalnych Dawców komórek macierzystych. Od 5 do 9 grudnia na wielu Wydziałach Uniwersytetu Śląskiego przez cały dzień będzie można zarejestrować się w bazie Dawców oraz dokonać pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka.  Nie bójmy się pomagać, tym bardziej, że nic nas to nie kosztuje a może uratować komuś życie… a życie naszego genetycznego bliźniaka zależy od naszego dobrego serca!  A czy Ty już pomogłeś? :) 

 

mp4:material/us_wydarzenia/2016-12-22_DKSM/DKMS2.mp4material/us_wydarzenia/2016-12-22_DKSM/DKMS2.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2016/12/dkms-pomozmy1224

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »