Śląski Festiwal Nauki Katowice 2016

Największe wydarzenie naukowe na Śląsku od 13 do 15 października

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to największe wydarzenie popularnonaukowe w regionie. Dzięki współpracy pracowników i studentów śląskich uczelni z Miastem Katowice, od 13 do 15 października szykuje się nam prawdziwa naukowa uczta!

 

W trakcie festiwalu będzie można zobaczyć jak zachowują się minerały pod wpływem laserów, nauczyć się programować roboty, przeprowadzić różne doświadczenia chemiczne, zmierzyć się z islandzkimi wojownikami, poznać zasady stojące za generowaniem fraktali i wiele, wiele innych!

 

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2016 to doskonała rozrywka dla każdego – niezależnie od grupy wiekowej! Charakter popularnonaukowy i spektakularność stoisk na pewno zachwyci najmłodszych, a możliwość zasięgnięcia rzetelnych informacji od pracowników naukowych i ambitnych studentów usatysfakcjonuje nawet najdociekliwszych z dorosłych.

 

Szczególnie gorąco zapraszamy do odwiedzenia Międzynarodowego Centrum Kongresowego 14 i 15 października gdzie czeka na was ponad 400 atrakcji, 120 wykładów, 80 warsztatów, ponad 150 stanowisk z eksperymentami, w sumie 8134 metry kwadratowe do odkrycia, 13 stref tematycznych, 6 obszarów wiedzy, eksperymenty z ciśnieniem, elektrycznością, występu muzyczne, goście specjalni i wiele, wiele innych!


Więcej informacji na: www.slaskifestiwalnauki.pl 

 

Zobacz spot promujący ŚFN:

 

 

Wersja YouTube:


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »