Znani i uznani naukowcy z Uniwersytetu Śląskiego, wypowiadają swoją opinię na temat sporu wokół Puszczy Białowieskiej, spowodowanego gradacją kornika. Wypowiada się botanik, ekolog lasu, ekolog gleby, fizjolog zwierząt, prawnik, historyk literatury i literaturoznawca. Film został przygotowany przez Telewizję Internetową Uniwersytetu Śląskiego.

mp4:material/us_ouczelni/2016-05-25_ratujmy_puszcze/ready2.mp4material/us_ouczelni/2016-05-25_ratujmy_puszcze/ready2.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2016/06/ratujmy-puszcze-bialowieska1198