Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem uruchamia nowy projekt o oszczędzaniu i inwestowaniu!

Jednym z filarów ogłoszonego w tym tygodniu Planu na rzecz zrównoważonego rozwoju, zwanego również planem Morawieckiego, jest budowanie oszczędności.

 

Zgodnie z badaniami zrealizowanym przez TNS Polska w 2015 roku tylko 20 proc. społeczeństwa potrafi w taki sposób zarządzać swoimi finansami, żeby regularnie co miesiąc odkładać.

 

Problem ten nie wynika z braku środków, a braku wiedzy i umiejętności. Misją Programu Nowoczesne Zarządzanie Biznesem zainicjowanego przez Związek Banków Polskich jest podnoszenie poziomu wiedzy m.in. z zakresu oszczędzania i inwestowania wśród studentów.

 

Wagę i znaczenie oszczędzania oraz rolę Programu NZB w tym obszarze podkreśla dr Urszula Wiśniewska, dyrektor Programu.

 

mp4:material/us_wydarzenia/2016-02-19_ZBP/zbp_wisniewska3.mp4material/us_wydarzenia/2016-02-19_ZBP/zbp_wisniewska3.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2016/02/nzb-znaczenie-oszczedzania-oraz-inwestowania-dlugoterminowego1148

(Zamieść materiał na swojej stronie)

 

YouTube:

 



Już 1 marca w Katowicach na Uniwersytecie Śląskim nastąpi uroczysta inauguracja modułu „Oszczędzanie oraz inwestowanie długoterminowe”.

Program Nowoczesne Zarządzanie Biznesem uruchamia nowy projekt o oszczędzaniu i inwestowaniu!

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »