Podsumowanie projektu BIOGEO-SILESIA ORSIP

W Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego, 5 maja 2015 roku, odbyła się konferencja podsumowująca projekt pt. „Ogólnodostępna baza danych bio- i georóżnorodności województwa śląskiego – integralna część otwartego regionalnego systemu informacji przestrzennej, BIOGEO-SILESIA ORSIP, którego celem było stworzenie i rozwój regionalnego systemu informacji oraz baz danych o środowisku województwa śląskiego w zakresie przyrody ożywionej i nieożywionej.

Spotkanie poświęcone zostało omówieniu rezultatów projektu oraz prezentacji systemu informatycznego BIOGEO-SILESIA Uniwersytetu Śląskiego oraz Ogólnodostępnej Bazy Danych w modelu „Przyroda” platformy ORSIP.

Honorowy patronat nad konferencją objęli JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.