Osobliwości Świata Fizyki mają 30 lat

Z tej okazji wykład o wysokim napięciu wygłosił dla licealistów dr Jerzy Jarosz

Od 30 lat pracownicy naukowi UŚ przybliżają uczniom śląskich szkół tajemnice fizyki. Przez te wszystkie lata grono odbiorców mocno się zmieniło, ale wszyscy są zgodni - dr Jerzy Jarosz się nie zmienia. Wrzesień to następujące wykłady: „Od huśtawki do rezonansu magnetycznego,” „Dźwięczna fizyka," i zawarty w poniższym materiale „W teatrze wysokich napięć.” Miłego zgłębiania tajemnic fizyki!

 

mp4:material/us_elearning/2014-09-08_fizyka_30lat_osf/fizyka_30lat.mp4material/us_elearning/2014-09-08_fizyka_30lat_osf/fizyka_30lat.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2014/09/fizyka30lat885

(Zamieść materiał na swojej stronie)

 

YouTube:
 

Zobacz również

opublikowano 19 października 2016
UŚ › E-learning

Konferencja Między Śląskiem, a Wileńszczyzną dostępna online

Zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do oglądania pełnego nagrania konferencji "Między Śląskiem, a Wileńszczyzną" czytaj dalej »

opublikowano 19 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Jak odnaleźć obce cywilizacje?

Łukasz Lamża o poszukiwaniu dalekich planet

Rusza nowy cykl materiałów UŚ TV! W "Chcesz wiedzieć" naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim będą odpowiadali na nurtujące nas pytania. Na początek - jak poszukuje się planet poza układem słonecznym? Jak sprawdza się czy jest na nich życie? czytaj dalej »

opublikowano 3 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Wykład gen. Romana Polko

Generał Roman Polko zaprezentował na Wydziale Nauk Społecznych swoją wiedzę i wspomnienia związane z walką ze światowym terroryzmem. Polecamy wykład! czytaj dalej »