Śląscy blogerzy na lotnisku

Lotnisko to miejsce, które zwykle jest początkiem podróży. Tym razem było inaczej, ponieważ katowicki Port Lotniczy okazał się być celem podróży. Na specjalne zaproszenie odwiedzili go śląscy blogerzy, a także redakcja UŚ TV. 


Inicjatywa wycieczki po lotnisku wyszła ze strony społeczności bloSilesia, skupiającej blogerów oraz miłośników blogów z naszego regionu.


Podczas wycieczki mieliśmy możliwość obejrzenia miejsc, do których pasażer lecący na wakacje nie ma wstępu. Rozpoczęliśmy od podglądania samolotów z wysokości tarasu widokowego. Obserwowaliśmy nie tylko przylot samolotu, ale także związane z nim procedury, tj. tankowanie, podstawianie schodów dla pasażerów, wyładunek bagaży, instalowanie zewnętrznego zasilania.

 

Następnie udaliśmy się w kierunku hali, w której stacjonują wozy lotniskowej Straży Pożarnej. Robiły naprawdę WIELKIE wrażenie.

 

Kolejny punkt naszej podróży obejmował przejazd autobusem po płycie lotniska do hangaru, w którym oglądaliśmy naprawę samolotu jednej z czarterowych linii lotniczych. Zapraszamy do oglądania naszej krótkiej relacji :) .


mp4:material/Kultura/2014-07-29_bloSilesia/blosilesia2.mp4material/Kultura/2014-07-29_bloSilesia/blosilesia2.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2014/07/slascy-blogerzy-na-lotnisku878

(Zamieść materiał na swojej stronie)


YouTube:


Zobacz również

opublikowano 14 lutego 2017
Kultura

Walentynki

Jak spędzamy ten dzień?

Walentynki to szczególny dzień w kalendarzu dla tych, którzy oddali serce drugiej osobie. Zapytaliśmy jak katowiczanie będą spędzać ten dzień i czy wiedzą coś o Walentynkach. czytaj dalej »

opublikowano 17 lutego 2016
Kultura

4 Design Days w katowickim MCK

W Katowicach było dizajnersko!

4 Design Days to odbywające się po raz pierwszy wydarzenie, które przyciągnęło do Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach ponad 3,5 tysiąca gości biznesowych oraz 20 tysięcy zwiedzających. czytaj dalej »

opublikowano 11 czerwca 2015
Kultura

Kabaret Młodych Panów w rozmowie z UŚ TV

Komu chcą odebrać show?

Weszliśmy za kulisy juwenaliowego Kabaretonu i pogadaliśmy z chłopakami z Kabaretu Młodych Panów Posłuchajcie jak gra im się na ojczystej ziemi, jakie przywileje wynikają z bycia sławnym i komu chcą odebrać show! czytaj dalej »