Seminaria a due: Pismo klawesynu

Kolejne spotkanie z serii Seminaria a due.

11 marca 2014 r. o godz. 17.00 w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbyło się się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Seminaria a due: Jak brzmi znaczenie? Muzyka i hermeneutyka”. Tematem spotkania było "pismo klawesynu".

Od strony muzycznej zagadnienie przedstawił prof. Marek Toporowski – jeden z najbardziej znanych wykonawców muzyki dawnej w Polsce, wirtuoz klawesynu, organista i dyrygent. Od strony literackiej zaś prof. zw. dr hab. Krzysztof Kłosiński – dyrektor Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego UŚ, historyk literatury, tłumacz prac Rolanda Barthes'a, Jacques'a Derridy, Jacques'a Lacana, Nancy K. Miller, Judith P. Butler, meloman.

 

Na kolejne spotkanie z cyklu zapraszamy już 1 kwietnia o godzinie 17. do Sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach.

 

mp4:material/us_elearning/2014-03-24_seminariaAdue_marzec2014/seminaria.mp4material/us_elearning/2014-03-24_seminariaAdue_marzec2014/seminaria.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2014/03/seminaria_adue_marzec2014781

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 12 maja 2017
Kultura › Wydarzenia

Filmowe Psycho-tropy

Psychologia i film

Za nami Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Filmowe Psycho-tropy". Na spotkaniu w murach Uniwersytetu SWPS w Katowicach podjęto temat związków psychologii i filmu, które mają bardzo długą historię. czytaj dalej »

opublikowano 17 marca 2015
Kultura › Wydarzenia

Święty Patryk- patron zielonej wyspy

Dziś króluje zielony!

Dzień Świętego Patryka - na ulicach Irlandii króluje zielony kolor. Ludzie biorą udział w paradach i wbrew pozorom bardziej niż "zielone piwo" popularna jest... whiskey! Jak świętują Irlandczycy i co wiedzą nasi studenci na temat tego dnia, o tym w naszym materiale! czytaj dalej »

opublikowano 20 grudnia 2014
Kultura › Wydarzenia

10. odcinek Flesza

Tym razem bardzo na wesoło :)

Marta i Damian w innej odsłonie. Oto 10 odcinek naszego przeglądu wydarzeń i imprez kulturalnych. Na wesoło! czytaj dalej »