Apel do Sejmu RP w sprawie uboju rytualnego

Przedstawiciele świata nauki i kultury sprzeciwiają się ubojowi rytualnemu

Przedstawiciele świata nauki i kultury apelują do parlamentarzystów RP w sprawie głośnej kwestii uboju rytualnego. Już dziś w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego odbywa się spotkanie informujące o Apelu do Sejmu RP o głosowanie przeciw legalizacji zarzynania zwierząt bez ogłuszania. Czym jest ubój rytualny? Zobacz wypowiedź naszego eksperta - dra hab. Tomasza Pietrzykowskiego.

 

Wśród osób, które podpisały się pod Apelem znajdują się m.in. Prof. Ewa Łętowska - pierwszy polski Rzecznik praw obywatelskich, Prof. Jerzy Axer - Dziekan Wydziału "Artes Liberales” UW, a także Prof. Wiesław Banyś - JM Rektor UŚ, Przewodniczący KRASP. Apel wsparli również znani artyści: Beata Tyszkiewicz, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Andrzej Mleczko. Autorzy Apelu zaznaczają, że: „Narażanie na przedśmiertne męczarnie świadomych istot, które zabijamy dla naszych potrzeb, jest przerażającym złem, któremu sprzeciwia się zdecydowana większość Polaków (wg sondaży przynajmniej 65%)

 

mp4:material/us_elearning/2013-02-06_pietrzykowski_uboj_rytualny/pietrzykowski_uboj.mp4material/us_elearning/2013-02-06_pietrzykowski_uboj_rytualny/pietrzykowski_uboj.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2013/02/pietrzykowski_uboj_rytualny526

Dr Tomasz Pietrzykowski z Wydziału Prawa i Administracji UŚ wypowiada się na temat kontrowersji związanych z ubojem rytualnym. (Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 10 października 2017
UŚ › Wiadomości

Dni adaptacyjne dla pierwszorocznych

Witamy na UŚ!

Jak co roku studenci pierwszego roku mogą liczyć na pomoc naszych pracowników! Podczas dni adaptacyjnych mogli dowiedzieć się wszystkiego co najważniejsze dotyczącego studiów. czytaj dalej »

opublikowano 26 czerwca 2017
UŚ › Wiadomości

Informacje UŚ TV - wydanie pierwsze, czerwiec 2017

Ostatnie Informacje UŚ TV przed wakacyjną przerwą

Wszystko co najważniejsze na UŚ w Informacjach! czytaj dalej »

opublikowano 8 maja 2017
UŚ › Wiadomości

Informacje UŚ TV - wydanie pierwsze, maj 2017

Pierwsze majowe Informacje UŚ TV

Jacek Wolnarek przedstawi najważniejsze informacje tego tygodnia! czytaj dalej »