Fotografowanie nauki

4. Biennale Fotograficzne UŚ

Jak wygląda skacząca pchła? Czy wydzielanie apokrynowe komórek trawiennych może mieć coś wspólnego ze stojącymi w kolejce ludźmi? Jak na zdjęciu prezentują się porzucone jaka dzikich ptaków? Takie pytania zadają sobie naukowcy na co dzień zajmujący się skomplikowanymi projektami badawczymi. Dzięki ich ciekawości i chęci uwiecznienia pracy badawczej w postaci zdjęć możemy oglądać fotografie, które zostały zgłoszone do konkursu w ramach 4. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego "Nauka - świat wokół nas".

 

W trakcie wystawy konkursowej zaprezentowano 29 projektów naukowych reprezentujących 13 ośrodków naukowych w Polsce. Podczas wernisażu odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu.

 

mp4:material/us_wydarzenia/2013-01-14_biennale2012/biennale2012.mp4material/us_wydarzenia/2013-01-14_biennale2012/biennale2012.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2013/01/biennale_2012492

4. Biennale Fotograficzne Uniwersytetu Śląskiego "Nauka - świat wokół nas". Zobacz jakie zdjęcia najlepiej przedstawiały fascynujący świat nauki w obiektywie. (Zamieść materiał na swojej stronie)

 

Zapraszamy także do oglądania katalogu wystawy pokonkursowej.

 


Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »