Kod władzy w CINiBA

Druga co do wielkości gra typu LARP na Śląsku

4 stycznia 2012 r. w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej odbyła się gra nocna z rodzaju live action role-playing (LARP) - gra fabularna rozgrywana na żywo. Wydarzenie było okazją do spotkania z powieścią Victora Orwellskyego „Kod władzy”. Mistrz gry przeprowadził uczestników przez świat polityki i tajnych stowarzyszeń, by wcielając się w role władców współczesnego świata, odkryli kod władzy.


Ekipa UŚ TV wzięła udział w grze, która okazała się być drugim co do wielkości tego rodzaju wydarzeniem na Śląsku.


mp4:material/us_wydarzenia/2012-01-09_kod_wladzy_larp/kod_wladzy_larp.mp4material/us_wydarzenia/2012-01-09_kod_wladzy_larp/kod_wladzy_larp.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2012/01/gra_fabularna_kod_wladzy_w_ciniba221

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »