Szlak katowickiej moderny zaprasza!

Katowice - polskie Chicago

Katowice w latach międzywojennych nazywane były polskim Chicago - wszystko ze względu na nowoczesną wtedy modernistyczną architekturę, która nawet dziś robi duże wrażenie. Zapraszamy do zwiedzania szlaku katowickiej moderny!

mp4:material/Kultura/ESK/2011-11-25_szlak_moderny/katowice_szlak_moderny_2.mp4material/Kultura/ESK/2011-11-25_szlak_moderny/katowice_szlak_moderny_2.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/11/szlak_katowickiej_moderny177

W dwudziestoleciu międzywojennym Katowice nazywane były polskim Chicago, ze względu na dużą ilość wysokich modernistycznych budynków. Najbardziej znanym był tzw. "Drapacz chmur", który przez długi okres był najwyższym budynkiem kraju. Dziś szlak katowickiej moderny zachwyca niebanalnymi rozwiązaniami użytkowymi. (Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 2 grudnia 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Poznaj magię Nikiszowca

UŚ TV zaprasza do jednej z najciekawszych dzielnic Katowic

Osiedle Nikiszowiec, to jeden z najpiękniejszych zabytków Katowic. Warto wybrać się w to naprawdę magiczne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego charakterystyczne zabudowania. czytaj dalej »

opublikowano 24 października 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Studenckie Biuro Projektów

Zobacz co studentom oferuje Miasto Ogrodów!

Dawne Biuro ESK, a teraz Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, Radio Egida i UŚ TV zapraszają wszystkich studentów do udziału w konkursach wniosków na realizację projektów z dziedziny kultury. Zobacz jakie możliwości oferuje Studenckie Biuro Projektów! czytaj dalej »

opublikowano 26 września 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Relacja z Ars Independent 2011

Nowy festiwal filmowy

Ars Independent to nowe wydarzenie na mapie festiwali filmowych. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Katowicach w dniach od 14 do 19 czerwca i przyciągnęła wybitnych filmowców. Prezentujemy film relacjonujący wydarzenia Ars Independent, o których opowiada Przemysław Sołtysik, dyrektor festiwalu, student Uniwersytetu Śląskiego. czytaj dalej »