Wykład inauguracyjny "Inspirowani naturą"

Wykład inauguracyjny prof. Beaty Walczak

Czy natura może mieć związek z optymalizacją skomplikowanych struktur i systemów charakterystycznych dla współczesnej cywilizacji? Okazuje się, że tak - skomplikowane problemy przed którymi stajemy natura rozwiązała miliony lat temu. Zobacz czego możemy nauczyć sie między innymi od mrówek!

Wykład inauguracyjny prof. zw. dr hab. Beaty Walczak został wygłoszony w trakcie uroczystej inauguracji XLIV roku akademickiego 2011/2012 w Uniwersytecie Śląskim, która odbyła się 3 października na Wydziale Nauk Społecznych.

 

mp4:material/us_elearning/2011-10-21_wyklad_inauguracyjny/wyklad_inauguracyjny.mp4material/us_elearning/2011-10-21_wyklad_inauguracyjny/wyklad_inauguracyjny.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/10/wyklad_inauguracyjny_inspirowani_natura118

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 19 października 2016
UŚ › E-learning

Konferencja Między Śląskiem, a Wileńszczyzną dostępna online

Zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do oglądania pełnego nagrania konferencji "Między Śląskiem, a Wileńszczyzną" czytaj dalej »

opublikowano 19 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Jak odnaleźć obce cywilizacje?

Łukasz Lamża o poszukiwaniu dalekich planet

Rusza nowy cykl materiałów UŚ TV! W "Chcesz wiedzieć" naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim będą odpowiadali na nurtujące nas pytania. Na początek - jak poszukuje się planet poza układem słonecznym? Jak sprawdza się czy jest na nich życie? czytaj dalej »

opublikowano 3 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Wykład gen. Romana Polko

Generał Roman Polko zaprezentował na Wydziale Nauk Społecznych swoją wiedzę i wspomnienia związane z walką ze światowym terroryzmem. Polecamy wykład! czytaj dalej »