Naukowcy specjalnie dla UŚ TV

Wykłady TED Talks

UŚ TV z przyjemnością prezentuje wykłady uznanych naukowców z różnych dziedzin. Dzięki nawiązaniu współpracy z autorami wykładów TED Talks macie możliwość poznania najbardziej fascynujących postaci świata nauki. Na początek proponujemy wam spotkanie z dwoma fizykami - Davidem Deutschem i Murrayem Gell - Mannem.

 

David Deutsch to prekursor badań nad tzw. komputerami kwantowymi. Jest zagorzałym zwolennikiem i propagatorem teorii światów równoległych. W swoim wykładzie będzie starał się dociec, jaka jest natura wyjaśniania naukowego.

 

Murray Gell - Mann jest laureatem nagrody Nobla z fizyki (1969 r.). W swojej pracy naukowej zajmuje sie przede wszystkimi cząstkami elementarnymi. Gell - Mann rozpoczął studia w wieku 15 lat, a mając 22 lata był już doktorem fizyki.

 

Wykład Davida Deutscha: "Nowe sposoby wyjaśnienia wyjaśniania"

mp4:material/us_elearning/TED_talks/2011-10-19_deutsch_gellmann/deutsch.mp4material/us_elearning/TED_talks/2011-10-19_deutsch_gellmann/deutsch.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/10/wyklady_ted_david_deutsch115

(Zamieść materiał na swojej stronie)

 


Wykład Murraya Gell - Manna: "O pięknie i prawdzie w fizyce"

mp4:material/us_elearning/TED_talks/2011-10-19_deutsch_gellmann/gell_mann.mp4material/us_elearning/TED_talks/2011-10-19_deutsch_gellmann/gell_mann.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/10/wyklady_murray_gell_mann114

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 19 października 2016
UŚ › E-learning

Konferencja Między Śląskiem, a Wileńszczyzną dostępna online

Zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do oglądania pełnego nagrania konferencji "Między Śląskiem, a Wileńszczyzną" czytaj dalej »

opublikowano 19 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Jak odnaleźć obce cywilizacje?

Łukasz Lamża o poszukiwaniu dalekich planet

Rusza nowy cykl materiałów UŚ TV! W "Chcesz wiedzieć" naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim będą odpowiadali na nurtujące nas pytania. Na początek - jak poszukuje się planet poza układem słonecznym? Jak sprawdza się czy jest na nich życie? czytaj dalej »

opublikowano 3 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Wykład gen. Romana Polko

Generał Roman Polko zaprezentował na Wydziale Nauk Społecznych swoją wiedzę i wspomnienia związane z walką ze światowym terroryzmem. Polecamy wykład! czytaj dalej »