Wywiady ze specjalistami

Przekonaj się jaka będzie przyszłość nauki!

Z okazji zbliżającej sie Śląskiej Nocy Naukowców proponujemy dwa wywiady przeprowadzone ze światowej klasy naukowcami - profesorem Peterem Hänggi  z Uniwersytetu w Augsburgu w Niemczech i profesorem Krzysztofem Szotem z Zakładu Fizyki Ferroelektryków Unwiersytetu Śląskiego. Pierwszy z wywiadów dotyczy rozwoju nauki we współczesnym świecie, a drugi przeznaczony jest dla osób zainteresowanych nanotechnologią.


Wywiad z profesorem Peterem Hänggi

mp4:material/us_elearning/Fizyka/wmfich_wywiad_prof_hanggi.mp4material/us_elearning/Fizyka/wmfich_wywiad_prof_hanggi.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/09/wywiad_prof_hanggi68

(Zamieść materiał na swojej stronie)Więcej o profesorze Peterze Hänggi można przeczytać w artykule Gazety Uniwersyteckiej.  
Wywiad z profesorem Krzysztofem Szotem

mp4:material/us_elearning/Fizyka/wmfich_wywiad_prof_szot.mp4material/us_elearning/Fizyka/wmfich_wywiad_prof_szot.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/09/wywiad_prof_szot69

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Więcej o profesorze Krzysztofie Szocie można przeczytać w artykule Gazety Uniwersyteckiej

Zobacz również

opublikowano 19 października 2016
UŚ › E-learning

Konferencja Między Śląskiem, a Wileńszczyzną dostępna online

Zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do oglądania pełnego nagrania konferencji "Między Śląskiem, a Wileńszczyzną" czytaj dalej »

opublikowano 19 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Jak odnaleźć obce cywilizacje?

Łukasz Lamża o poszukiwaniu dalekich planet

Rusza nowy cykl materiałów UŚ TV! W "Chcesz wiedzieć" naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim będą odpowiadali na nurtujące nas pytania. Na początek - jak poszukuje się planet poza układem słonecznym? Jak sprawdza się czy jest na nich życie? czytaj dalej »

opublikowano 3 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Wykład gen. Romana Polko

Generał Roman Polko zaprezentował na Wydziale Nauk Społecznych swoją wiedzę i wspomnienia związane z walką ze światowym terroryzmem. Polecamy wykład! czytaj dalej »