Śląska Noc Naukowców 2011

Prześlij swoje nagranie!

Pora na 6 edycję Śląskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 23 września w pięciu miastach województwa śląskiego. Projekt Europejskiej Nocy Naukowców powstał w 2005 r. z inicjatywy Komisji Europejskiej i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością wśród miłośników nauki. Celem przyświecającym twórcom Nocy było zachęcenie młodych ludzi do nieustannego poszerzania wiedzy i wyboru zawodu naukowca.

Tegoroczna edycja odbędzie się jednocześnie w Gliwicach, Katowicach, Sosnowcu, Rybniku i Bielsku Białej. 112 wydarzeń zostało przygotowanych przez niemal 220 naukowców i obfitować będzie w wykłady, pokazy, eksperymenty z różnych dziedzin nauki: architektury, biologii, chemii, ekologii, fizyki, fotografii, historii, informatyki, języków obcych, kryminalistyki, kultury, literatury i sztuki, matematyki, medycyny, nauk przyrodniczych, podróży, polityki, nawet przepisów ruchu drogowego, public relations, robotyki, sztuki, techniki, zarządzania i życia codziennego.

Cykl imprez o godz. 9.00 rozpocznie internetowa gra biznesowa [E-music Business Game w Katowicach], a zakończy o 23.00 wykład „Co w informatyce zawdzięczamy mrówkom, pszczołom i termitom”.
 
Szczegóły dotyczące wydarzeń ŚNN znajdują się na stronie internetowej www.nocnaukowcow.com.pl.

 

Telewizja internetowa Uniwersytetu Śląskiego będzie na wydarzeniach związanych ze Śląską Nocą Naukowców, z której przygotowana zostanie obszerna relacja. Jednocześnie zachęcamy wszystkich, którzy będą obecni na wydarzeniach związanych z ŚNN do filmowania najciekawszych prezentacji i pokazów. Filmy kręcone komórką lub aparatem fotograficznym można przesyłać do nas wykorzystując formularz dostępny tutaj.


Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »