Relacja z Ars Independent 2011

Nowy festiwal filmowy

Ars Independent to nowe wydarzenie na mapie festiwali filmowych. Pierwsza edycja tej imprezy odbyła się w Katowicach w dniach od 14 do 19 czerwca i przyciągnęła wybitnych filmowców. W trakcie Ars Independent zebrana publiczność mogła liczyć na obrazy wprost z najważniejszych europejskich festiwali filmowych, liczne premiery, koncerty i spotkania z twórcami z całego świata. Zyskaliśmy też niepowtarzalną okazję, aby poznać najlepsze filmy, nieobecne w regularnej dystrybucji kinowej. Znakiem rozpoznawczym prezentowanych obrazów była artystyczna niezależność.

Prezentujemy film relacjonujący wydarzenia Ars Independent, o których opowiada Przemysław Sołtysik, dyrektor festiwalu, student Uniwersytetu Śląskiego.

 

mp4:material/Kultura/ESK/arsindpendent ang.mp4material/Kultura/ESK/arsindpendent ang.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/09/arsindependent_201171

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 2 grudnia 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Poznaj magię Nikiszowca

UŚ TV zaprasza do jednej z najciekawszych dzielnic Katowic

Osiedle Nikiszowiec, to jeden z najpiękniejszych zabytków Katowic. Warto wybrać się w to naprawdę magiczne miejsce. Zapraszamy do obejrzenia materiału przedstawiającego charakterystyczne zabudowania. czytaj dalej »

opublikowano 25 listopada 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Szlak katowickiej moderny zaprasza!

Katowice - polskie Chicago

Katowice w latach międzywojennych nazywane były polskim Chicago - wszystko ze względu na nowoczesną wtedy modernistyczną architekturę, która nawet dziś robi duże wrażenie. Zapraszamy do zwiedzania szlaku katowickiej moderny! czytaj dalej »

opublikowano 24 października 2011
Kultura › Miasto Ogrodów

Studenckie Biuro Projektów

Zobacz co studentom oferuje Miasto Ogrodów!

Dawne Biuro ESK, a teraz Instytucja Kultury Katowice - Miasto Ogrodów, Radio Egida i UŚ TV zapraszają wszystkich studentów do udziału w konkursach wniosków na realizację projektów z dziedziny kultury. Zobacz jakie możliwości oferuje Studenckie Biuro Projektów! czytaj dalej »