Transmisja z konferencji "Cyfrowo wykluczeni"

Podczas konferencji zostały poruszone zagadnienia związane z dostępnością serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego. Fundacja Widzialni przedstawiła wyniki badań dotyczące problemu wykluczenia cyfrowego.

W konferencji udział wziął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Prelekcje wygłosili m.in.: przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, dyrektor Departamentu Odpowiedzialności Społecznej Microsoft Marek Kosycarz oraz przedstawiciele dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA Włodzimierza Marcińskiego.

W czasie konferencji ogłoszone zostały wyniki III edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.

Wydarzenie objął honorowym patronatem przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej: www.widzialni.eu.