Transmisja z konferencji "Cyfrowo wykluczeni"

Podczas konferencji zostały poruszone zagadnienia związane z dostępnością serwisów internetowych dla osób niepełnosprawnych i zagrożonych zjawiskiem wykluczenia cyfrowego. Fundacja Widzialni przedstawiła wyniki badań dotyczące problemu wykluczenia cyfrowego.

 

W konferencji udział wziął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Prelekcje wygłosili m.in.: przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich, dyrektor Departamentu Odpowiedzialności Społecznej Microsoft Marek Kosycarz oraz przedstawiciele dyrektora Departamentu Społeczeństwa Informacyjnego MSWiA Włodzimierza Marcińskiego.

 

W czasie konferencji ogłoszone zostały wyniki III edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier”. 

 

Wydarzenie objął honorowym patronatem przewodniczący Parlamentu Europejskiego prof. zw. dr hab. inż. Jerzy Buzek.

 

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji dostępne są na stronie internetowej: www.widzialni.eu.

 

Zobacz również

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »

opublikowano 7 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Egzaminacyjny stres - jak sobie z nim radzić?

Poprawki...dopiero po wakacjach ;)

Większość studentów sesję ma już za sobą. Jednak są też tacy, którzy egzaminy będą zdawać także we wrześniu. To podwójny stres, z którym trzeba się uporać. Jak to zrobić? Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału, w którym dowiecie się jak pokonać stres towarzyszący egzaminom. czytaj dalej »