Pierwsza pomoc ratuje życie

Czy wiesz jak jej udzielać?

Udzielenie pierwszej pomocy medycznej osobie, u której stwierdzimy zatrzymanie krążenia to nasz obowiązek zarówno prawny, jak i moralny. Pierwsze minuty w sytuacji kiedy serce i płuca poszkodowanego przestają działać prawidłowo, to okres kluczowy - jeżeli pomoc nie zostanie udzielona, taka osoba może stracić życie. Czy wiemy jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy? Jeżeli nie - zapraszamy do zapoznania się z dwoma materiałami, w których Jacek Wawrzynek, ratownik medyczny z długoletnim doświadczeniem instruuje, jak wygląda algorytm udzielania pierwszej pomocy medycznej.

 

Podstawowe informacje o udzielaniu pierwszej pomocy medycznej w przypadku zatrzymania krążenia u poszkodowanego.

mp4:material/us_elearning/PP_1.mp4material/us_elearning/PP_1.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/08/pierwsza_pomoc122

(Zamieść materiał na swojej stronie)Rozszerzone informacje dotyczące algorytmu udzielania pierwszej pomocy medycznej.

mp4:material/us_elearning/pp_rozszerzone.mp4material/us_elearning/pp_rozszerzone.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/08/pierwsza_pomoc227

(Zamieść materiał na swojej stronie)


 

Zobacz również

opublikowano 19 października 2016
UŚ › E-learning

Konferencja Między Śląskiem, a Wileńszczyzną dostępna online

Zapraszamy do oglądania

Zapraszamy do oglądania pełnego nagrania konferencji "Między Śląskiem, a Wileńszczyzną" czytaj dalej »

opublikowano 19 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Jak odnaleźć obce cywilizacje?

Łukasz Lamża o poszukiwaniu dalekich planet

Rusza nowy cykl materiałów UŚ TV! W "Chcesz wiedzieć" naukowcy związani z Uniwersytetem Śląskim będą odpowiadali na nurtujące nas pytania. Na początek - jak poszukuje się planet poza układem słonecznym? Jak sprawdza się czy jest na nich życie? czytaj dalej »

opublikowano 3 grudnia 2014
UŚ › E-learning

Wykład gen. Romana Polko

Generał Roman Polko zaprezentował na Wydziale Nauk Społecznych swoją wiedzę i wspomnienia związane z walką ze światowym terroryzmem. Polecamy wykład! czytaj dalej »