Startuje serwis UŚ TV

Zapraszamy do oglądania Telewizji internetowej UŚ

Wystartował serwis UŚ TV - Telewizji internetowej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od dzisiaj znajdziecie w nim materiały filmowe dotyczące naszej uczelni, a także szeroko pojętej akademickości. Pamiętamy również o tym, że wszystkim nam bliskie są też tematy związane z aglomeracją górnośląską.

15 osobowy zespół UŚ TV będzie się starał dostarczać materiały związane z działalnością Uniwersytetu, materiały z ważnych wydarzeń i uroczystości. Te najważniejsze będą dla was transmitowane na żywo! Jednocześnie będziemy realizowali krótkie formy newsowe przedstawiające rozwój naszej uczelni. Ten zbiór newsów już niedługo przekształci się w regularny serwis informacyjny.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze medium to nie tylko informacja. Właśnie dlatego w UŚ TV znajdziecie ciekawą publicystykę realizowaną przez zespół dziennikarzy studenckich, który dzięki swojej dociekliwości będzie się starał docierać do tematów interesujących dla społeczności akademickiej.

Od początku realizacji projektu powołania telewizji internetowej UŚ szeroko mówiło się o jej charakterze dydaktycznym. UŚ TV daje także dostęp do licznych wykładów i różnorodnych materiałów dydaktycznych, których baza stale się powiększa. Naszym celem jest także promowanie polskiej nauki, innowacyjności i oryginalności w ramach działań badawczych - właśnie dlatego chcemy realizować cykle prezentujące Uniwersytet z jego najważniejszymi dokonaniami.

Dydaktyczna rola UŚ TV to nie tylko upowszechnianie informacji o nauce, ale także szansa na wzbogacenie swojego doświadczenia, dla wszystkich osób, które swoją przyszłość zawodową wiążą z mediami. Wszystkich zainteresowanych współpracą z nami prosimy o kontakt z wykorzystaniem formularza lub pod adresem: radoslaw.aksamit@us.edu.pl

UŚ TV nie zapomina także o tym, że współcześni odbiorcy chcą mieć wpływ na kształt i działanie serwisów internetowych. Właśnie dlatego do waszej dyspozycji oddane zostały trzy formularze kontaktowe - pierwszy umożliwia zgłaszanie uwag dotyczących działanie serwisu, dzięki drugiemu możecie poinformować nas o ciekawych wydarzeniach, relacja z których, waszym zdaniem, powinna znaleźć się w serwisie. Z kolei trzeci formularz pozwala... zaprosić nas do siebie, np. na organizowaną przez was imprezę. Możecie też wgrywać nagrane przez was materiały, które my opublikujemy - podziel się z całą społecznością Uniwersytetu Śląskiego ciekawym filmem, który udało ci się nagrać!

 

Radosław Aksamit

Redaktor naczelny UŚ TV

Zobacz również

opublikowano 27 stycznia 2015
opublikowano 27 marca 2014

Absolwent z pasją extra- dr Olga Koper

Rozmowa z dr Olgą Koper, absolwentką UŚ.

Absolwentką z pasją extra została dr Olga Koper. czytaj dalej »

opublikowano 27 marca 2014

Absolwent z pasją - styczeń - Anna Wróbel

Wywiad z Anną Wróbel, Absolwentką stycznia

To już kolejna edycja Absolwenta z pasją. Absolwentką stycznia została Anna Wróbel, bsolwentka etnologii i pedagogiki na Wydziale Etnologii i Nauk o Edukacji w Cieszynie czytaj dalej »