Uroczysty koncert z okazji urodzin UŚ

43. urodziny naszej uczelni uświetnił koncert w Akademii Muzycznej

11 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbył się XV uroczysty koncert akademicki z okazji święta Uniwersytetu. W programie koncertu pt. „Opera jest kobietą” znalazły się arie, chóry i uwertury z oper: „Carmen” (G. Bizet), „Eugeniusz Oniegin” (P. Czajkowski), „Faust” i „Romeo i Julia” (Ch. Gounod), „Opowieści Hoffmanna” (J. Offenbach), „Tosca”, „Cyganeria” i „Madama Butterfly” (G. Puccini), „Samson i Dalila” (C. Saint-Saëns) oraz „Nabucco” i „Traviata” (G. Verdi). Podczas uroczystości prof. zw. dr hab. Wiktor Zipper wygłosił wykład pt. „Maria Skłodowska-Curie – kobieta niezwykła”. W programie wydarzenia znalazło się również uroczyste wręczenie Medali Uniwersytetu Śląskiego. Odznaczenia odebrali: prof. Manfred Neumann oraz prof. Gunnar Borstel z Uniwersytetu w Osnabrück.

mp4:material/koncert.mp4material/koncert.mp4http://telewizja.us.edu.pl/material/2011/07/koncert_urodziny4

(Zamieść materiał na swojej stronie)

Zobacz również

opublikowano 8 października 2017
UŚ › Wydarzenia

Uroczysta inauguracja roku akademickiego

50 lat za nami!

Transmisja jubileuszowej 50. inaugurację roku akademickiego W poniedziałek 9 października 2017 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach (plac Wojciecha Kilara 1). JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają do udziału w inauguracji. czytaj dalej »

opublikowano 25 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Wyróżnienia JM Rektora

Dla najlepszych studentów i doktorantów rozdane

7 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora UŚ dla najlepszych studentów i doktorantów, a także rozstrzygnięcie plebiscytu na Studenta/Doktoranta Roku, który wygrała Joanna Zwierzyńska z Wydziału Matematyki, Fizyki i Chemii. czytaj dalej »

opublikowano 19 lipca 2017
UŚ › Wydarzenia

Ławka Uniwersytetu Śląskiego w Parku Śląskim

"Naturalnie - Uniwersytet Śląski!"

Park Śląski to idealne miejsce do spędzania wolnego czasu. Władze Parku Śląskiego zorganizowały akcję "Przygarnij ławkę ", w której wziął udział Uniwersytet Śląski w Katowicach! czytaj dalej »